×
Aktualności

6 tysięcy uczestników DNI BEZPIECZEŃSTWA TECHNICZNEGO

Niemal 6 tysięcy uczestników reprezentujących 3 tysiące firm, instytucji, uczelni i stowarzyszeń z całej Polski wzięło dotychczas udział w Dniach Bezpieczeństwa Technicznego organizowanych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Dni Bezpieczeństwa Technicznego to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych spotkań informacyjnych, służących popularyzacji bezpiecznej eksploatacji i urządzeń technicznych, certyfikacji oraz przepisów unijnych dotyczących m.in. wytwarzania urządzeń.

Spotkania adresowane są do wszystkich za¬interesowanych zagadnieniami związanymi z bezpieczną eksploatacją urządzeń technicznych.

Podczas spotkań DBT uczestnicy mają sposobność uzupełnienia i aktualizacji podstawowej wiedzy z zakresu działalności UDT i przepisów o dozorze technicznym. Prezentowane są urządzenia ciśnieniowe i transportu bliskiego podlegające dozorowi technicznemu oraz przykłady i analiza wypadków mających miejsce podczas ich eksploatacji. Przekazywane są również informacje dotyczące wyma¬gań związanych z rejestracją, eksploatacją oraz kwalifikacjami do obsługi i konserwacji urządzeń. Stałym elementem tematycznym jest także ocena zgodności wyrobów wg dyrektyw UE, certyfikacja osób, wyrobów i systemów zarządzania oraz szkolenia. Oprócz części informacyjnej, w trakcie DBT odbywają się warsztaty tematyczne połączone z dyskusją z ekspertami UDT.

UDT zaprasza na kolejne, bezpłatne spotkania DBT w 2017 roku. W trakcie spotkań będzie możliwość dyskusji i zasięgnięcia opinii ekspertów UDT prowadzących wykłady.

Zobacz: TERMINARZ DBT 2017

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing