×
Aktualności

CATSHIFT – bezproblemowe podnoszenie elementów betonowych

Polski producent wprowadza na rynek urządzenia podciśnieniowe do podnoszenia betonu marki CATSHIFT. Aktualnie dostępne są modele: Bear 6000, Wolf 2000, Mickey 155 i Mickey 100. Urządzenia stanowią ciekawą propozycję dla branży budowlanej, brukarskiej, melioracyjnej oraz produkcji prefabrykatów betonowych.

Bear 6000 to maszyna przeznaczona do podnoszenia, obracania i pozycjonowania dużych elementów betonowych, jak płyty czy prefabrykaty o wadze 6 ton (Bear 6000). Ich konstrukcja składa się z olejowej pompy próżniowej napędzanej silnikiem spalinowym lub elektrycznym. Wersja elektryczna umożliwia pracę w pomieszczeniach zamkniętych i pozwala na podwieszenie pod dowolną dźwignicę, np. suwnicę czy wózek widłowy.

Przy pomocy urządzenia Wolf 2000 można podnosić elementy betonowe o wadze do 2 ton. Układany element trafia od razu we właściwe miejsce bez zbędnego przesuwania czy przeciągania pasów transportowych. Maszyna zasilana jest silnikiem spalinowym z rozruchem elektrycznym.

Maszyny Mickey 155 i Mickey 100 przeznaczone są przede wszystkim przy pracach brukarskich w celu przenoszenia elementów o maksymalnej masie do 100 i 155 kilogramów. Urządzenia, zasilane z sieci 230 V przysysają elementy betonowe, takie jak płyty chodnikowe, które następnie przenoszone są ręcznie w miejsce docelowe, umożliwiając ergonomiczną pracę.

Jak twierdzi producent wkrótce na rynku pojawią się kolejne modele, oferujące szersze spektrum udźwigów oraz nowe sposoby obsługi.

Producentem jest nowo założona firma CatShift Sp. z o.o., która jako spółka operacyjna istnieje od lutego 2018 roku. Właściciele bazują na własnym ponad dziesięcioletnim doświadczeniu z maszynami podciśnieniowymi, gdyż są dystrybutorem urządzeń firmy VIAVAC.

Nowe produkty podciśnieniowe do podnoszenia elementów betonowych, które właśnie wprowadzamy na rynek, zostały zaprojektowane przez naszych specjalistów w oparciu o wieloletnie doświadczenia oraz napływające z rynku opinie i potrzeby użytkowników, których zawsze uważnie słuchamy, mówi Maciej Zyznarski, Członek Zarządu.

Urządzenia, w całości zaprojektowane i produkowane w Polsce są unikatowe w skali kraju jak i w na rynku europejskim. Jeszcze w tym półroczu firma planuje uruchomienie sprzedaży w Czechach i Słowacji, a w kolejnych miesiącach rozszerzenie jej na inne kraje europejskie.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr