×
Aktualności

Cyklonowy zbiornik oleju hydraulicznego dla żurawi przeładunkowych i leśnych Hiab

Firma Hiab, część Cargotec, wprowadziła na rynek rewolucyjny zbiornik oleju, wykorzystujący technologię cyklonową , który zmniejsza zużycie oleju, wagę, przestrzeń i koszty eksploatacji żurawi leśnych i przeładunkowych.

Opatentowana technologia, pierwsza tego typu w branży, wprowadza nową generację wydajnych zbiorników oleju hydraulicznego. Zbiornik wykorzystuje technologię cyklonową aby usunąć powietrze z oleju hydraulicznego, który wraca do zbiornika. Jest ona do dziesięciu razy bardziej wydajna niż standardowe systemy.

Technologia pozwala na częstsze cyrkulowanie i filtrowanie oleju, dzięki czemu można znacznie zmniejszyć wielkość zbiornika. Oznacza to, że wymagana objętość oleju jest również znacznie mniejsza, a niewielkie nadciśnienie w układzie wylotowym zapobiega kawitacji w pompie olejowej, co prowadzi do wydłużenia okresu eksploatacji pompy, oleju i układu hydraulicznego.

Markus Sjöqvist, kierownik produktu w Hiab, powiedział: Jako że cyklon usuwa powietrze z oleju nawet dziesięciokrotnie bardziej wydajnie, możemy pracować z dużo bardziej kompaktowym zbiornikiem oleju. Na przykład zamiast zbiornika oleju o pojemności 250 lub 300 litrów, stosowanego na standardowej ciężarówce z żurawiem przeładunkowym lub leśnym możemy teraz zamontować 100-litrowy zbiornik cyklonowy, który, dzięki zmniejszeniu rozmiaru i masy, pozwala zmniejszyć zużycie paliwa oraz ograniczyć emisję CO2 nawet o 600 kilogramów rocznie. Redukcja ciężaru zapewnia również dodatkową przestrzeń ładunkową oraz korzyści wynikające z mniejszego zużycia oleju nawet do 60 procent, bardziej trwały układ hydrauliczny, obniżający również koszty eksploatacji.

Zbiornik cyklonowy oleju można również zamontować bezpośrednio na żurawiu, będzie on uwzględniony w pakiecie gwarancyjnym żurawia. Wyższa pozycja montażowa żurawia umożliwia lepsze warunki pracy pompy, a koszty instalacji są niższe niż opcja zamontowania na ciężarówce.

Prezentację zbiornika cyklonowego oleju przedstawia poniższa animacja: 

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr