×
Aktualności

Debiut żurawia samochodowego Grove TMS500-2

Nowy żuraw samochodowy Grove TMS500-2 o udźwigu 36 ton charakteryzuje się szybką konfiguracją i wszechstronnymi możliwościami charakterystycznymi dla pojazdów z grupy taxi. Badania Voice of Customer (VOC) przeprowadzone przez Manitowoc wśród klientów firmy wykazały silny popyt na taki model. Grove TMS500-2 to lekki żuraw samochodowy, który może szybko przemieszczać się do miejsc pracy bez dodatkowych obciążeń, dzięki czemu idealnie nadaje się do prac związanych z budową domów, konstrukcji stalowych i czy instalacją klimatyzacji.

Zauważyliśmy duże zapotrzebowanie ze strony naszych dealerów (i całego rynku) na lekki, wszechstronny żuraw samochodowy z doskonałymi możliwościami transportu kołowego, powiedział J.J. Grace, menedżer produktu dla żurawi samochodowych w Manitowoc. Uwzględniliśmy to, a wynikiem jest TMS500-2.

Wysięgnik TMS500-2 będzie występował w dwóch opcjach. Pierwszy o długości się od 8,8 do 29,0 metra, z trzema nylatronowymi zbloczami szybkiego linowania, na końcu głównego wysięgnika. Drugi o długości od 9,8 do 31 metrów ma cztery nylatronowe zblocza szybkiego linowania . Oba czteroczłonowe wysięgniki są zsynchronizowane i posiadają pełną moc, dzięki czemu żuraw jest szybki i łatwy w konfiguracji . Żuraw może być również wyposażony opcjonalnie w pomocniczy teleskopowy wysięgnik wychylny o długości od 7,9 do 13,7 metra, zapewniający dodatkowy wysięg.

Kabina operatora żurawia TMS500-2 jest identyczna z kabiną żurawia o większym udźwigu TMS9000-2, który pokazany został na targach CONEXPO w 2017 roku i od razu stał się hitem. Nowoczesna, jednoosobowa kabina jest wyposażona w ulepszoną konsolę z wyświetlaczem w stylu prędkościomierza samochodowego z wielofunkcyjnym układem sterowania, który umożliwia sterowanie tempomatem i światłami drogowymi za pomocą opuszków palców. Kabina oferuje pełną widoczność, ulepszony system klimatyzacji i system sterowania Manitowoc CCS, który obejmuje ogranicznik zakresu roboczego, programowalne prędkości pracy oraz opcjonalny tryb ECO, który zmniejsza zużycie paliwa.

Żuraw wyposażony jest także w wysokowydajny 350-konny silnik Cummins ISL z przekładnią Ultrashift, zapewniającą prędkości jazdy do 113 km / h. TMS500-2 może być skonfigurowany z ciężkim lub lekkim pakietem przeciwwagi, co zwiększa wszechstronność w przypadku spełnienia lokalnych wymagań drogowych. Niezależnie od wyboru pakietów, wykresy obciążenia TMS500-2 zapewniają doskonałą wydajność.

Grove TMS500-2 stanowi uzupełnienie naszej linii żurawi samochodowych nowej generacji. Nasi klienci poprosili o mniejszy żuraw, aby zmaksymalizować zwrotność i wydajność, a my go dostarczyliśmy, powiedział Grace. Stawianie naszych klientów w centrum naszej działalności to tzw. The Manitowoc Way w akcji. Pomogli oni zaprojektować żuraw, który będzie miał realny wpływ na ich rentowność.

Nowy żuraw Grove TMS500-2 pokazany został po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych podczas imprezy Crane Days 2018, w zakładzie w Pensylwanii.

Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE