×
Aktualności

DEMAG AC 300-6 - nowy żuraw jezdniowo-terenowy

Nowy sześcio-osiowy żuraw jezdniowo-terenowy Demag AC 300-6, posiada 80-metrowy wysięgnik główny i jako pierwszy Demag w klasie udźwigu 300 ton, wyposażony został w wysięgnik pomocniczy. Nowy żuraw oferuje duży wysięg i zapewni wszechstronność podczas realizacji najbardziej wymagających zadań.

Żuraw jezdniowo-terenowy Demag AC 300-6 cechuje duży wysięg z wysoką obciążalnością, co pozwala efektywnie wykonywać prace na wysokości nawet w trudno dostępnych miejscach. Wysięgnik główny mierzy 80 metrów i może pracować na wysokości do 78 metrów lub w promieniu 74 metrów bez wysięgnika pomocniczego. Żuraw oferuje udźwig 15 ton na końcu w pełni wysuniętego 80-metrowego wysięgnika głównego. Urządzenie idealnie sprawdzi się podczas montażu żurawi wieżowych. Ponadto, Demag AC 300-6, jest najmniejszym żurawiem w rodzinie żurawi, które mogą być wyposażone w wysięgnik pomocniczy, zwiększając wysięg do 118 metrów. Dobrze sprawdzony system olinowania wysięgnika pomocniczego, identyczny jak w żurawiach AC 350-6 i AC 1000-9, zapewnia szybkie i bezpieczne olinowanie.

Nowy Demag AC 300-6, wyposażony w najnowsze rozwiązania, takie jak system sterowania IC-1 Plus oraz pojedynczy silnik z systemem inteligentnego sterowania silnikiem, pozwoli zwiększyć produktywność oraz zmniejszyć koszty eksploatacji. System sterowania IC-1 Plus oblicza udźwig w czasie rzeczywistym, co ułatwia bezpieczną eksploatację urządzenia. Posiada także możliwość asymetrycznego rozmieszczenia podpór stabilizacyjnych. Silnik Demag AC 300- 6 wyposażony jest w funkcję start i stop, która zmniejsza czas bezczynności i całkowity czas pracy silnika, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów paliwa.

Demag AC 300-6 wykorzystuje większość części wymiennie z żurawiami z rodziny 5-osiowych żurawi jezdniowo-terenowych oraz posiada kompatybilne podwójnie składane, 21-metrowe przedłużenie wysięgnika głównego.

Kompaktowe podwozie żurawia Demag AC 300-6 mierzy zaledwie 15,3 metra długości i 3 metry szerokości. Aktywny układ skrętu wszystkich kół zapewnia doskonałą manewrowość w ciasnych przestrzeniach, dzięki czemu umieszczenie żurawia w miejscu pracy nie stanowi problemu.

Na drogach Demag AC 300-6 porusza się z prędkością 85 km/h i spełnia limity obciążenia osi oferując obciążenie od poniżej 12 t do 16 t na oś. Żuraw posiada ponadto 800 kilogramów dodatkowej ładowności do przewożenia dodatkowych akcesoriów. Wyposażony jest w monitor obciążenia osi, umieszczony na desce rozdzielczej.

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr