×
Aktualności

Dlaczego protestują pracownicy DEMAG w Niemczech?

Przed rokiem na naszym portalu wyliczaliśmy korzyści jakie, zdaniem zarządu Konecranes, miało przynieść przejecie Terex Material Handling & Port Solution przez Konecranes. Korzysci z efektu synergii określano na poziomie 140 mln Euro rocznie przez pierwsze 3 lata. Miano to uzyskać poprzez zwiększenie wolumenu zamówień, optymalizację działalności operacyjnej oraz lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnej.

Skąd więc oburzenie i protesty skoro miało być tak pięknie?

Pracowników zbulwersował ubiegłoroczny pomysł zamknięcia zakładu produkcyjnego elektrycznych silników dźwignicowych w Uslar, które słyną ze swej jakości i są sercem wszystkich urządzeń marki DEMAG. Nowy właściciel postanowił ulokować ich produkcję w Chinach i w Estonii, aby zaoszczędzić 4 mln Euro rocznie. W bieżącym roku właściciel jednak zmienił zdanie i postanowił, że nie zamknie zakładu tylko zredukuje zatrudnienie o 100 osób z 230 zatrudnionych i wprowadzi tam produkcję innych specjalistycznych silników dla UTB.

Zdesperowana załoga DEMAG wzięła więc udział u w strajku w Gottingen w ubiegłym miesiącu, a Ministra Gospodarki Dolnej Saksonii zmusiła do bliższego zajęcia się tą sprawą. Zainteresowanych odsyłamy do przedruku artykułu zamieszczonego w Gottinger-Tageblatt, który publikujemy poniżej.

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info