×
Aktualności

Effer wzbogaca serię lekkich żurawi przeładunkowych

Effer wprowadza na rynek dwa nowe modele lekkich żurawi przeładunkowych: b, o udźwigu 6,85 tm oraz Effer 125 o udźwigu 10,3 tm. Są to lekkie maszyny zdolne do zarządzania różnymi funkcjami z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. 

Maksymalny wysięg żurawia Effer 80.2, w konfiguracji z wysięgnikiem 4S, wynosi 12,58, a udźwig na końcu wysięgnika wynosi 420 kg. Maksymalna wysokość podnoszenia to 15,8 metra.

Żuraw doskonale nadaje się do pracy z akcesoriami, takimi jak wciągarka i kosz. Opcjonalnie wyposażony jest w funkcję Virtual Shield, która chroni kabinę przed kolizjami. Za pomocą zdalnego sterowania Effer 80.2 można zarządzać podporami stabilizującymi na ziemi. Żuraw wyposażony jest w automatyczny system spowalniający obrót w skrajnym położeniu wysięgnika w celu zapobiegania wahaniom ładunku.

Maksymalny wysięg żurawia Effer 125, w konfiguracji 6S, wynosi 18,64 metra, a udźwig na końcu wysięgnika wynosi 255 kg. Maksymalna wysokość podnoszenia to 15,8 metra.

Model 125 jest dostępny również w konfiguracjach z wysięgnikiem pomocniczym (3S i 4S), a ponieważ jest zarządzany przez system Progress 2.0, jego wydajność jest zawsze optymalizowana zgodnie z geometrią wysięgnika. Opcją dodatkowa jest hydrauliczny obrót cylindrów podpór stabilizacyjnych.

Waga urządzenia wynosi od 1695 kg (z wysięgnikiem 1S) do 2155 kg (z wysięgnikiem 6S).

 

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info