×
Aktualności

Eksploatacja, naprawy i modernizacje UTB - pod młotek - ważna nowelizacja

Po nowelizacji ustawy o dozorze technicznym kolej na zmianę przepisów dotyczących warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji UTB. Dźwigniki oraz przenośniki kabinowe i krzesełkowe zostały włączone w jej zakres. Przy pomocy tej nowelizacji dozór techniczny udowadnia, że chce być partnerem dla tysięcy firm i setek tysięcy osób zajmujących się obsługą i konserwacją urządzeń transportu bliskiego (UTB).

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji udostępniony został projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego wraz ze stosownym uzasadnieniem oraz oceną skutków regulacji. Redakcja dzwignice.info została zaproszona po raz kolejny do wyrażenie stanowiska w zakresie proponowanych uregulowań.

Streszczenie zakresu proponowanych zmian znajdziecie Państwo w artykule: Nowa twarz dozoru technicznego. 

Wszystkie zainteresowane firmy i osoby z branży prosimy o zgłaszanie swoich uwag i przesłanie ich na adres: redakcja@dzwignice.info  Wypracowane w ten sposób sugestie oraz uwagi zostaną przekazane do Ministerstwa Rozwoju i Finansów jako wspólne stanowisko branży dźwignicowej.

Na Państwa opinie czekamy do 14 września!

 

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info