×
Aktualności

Hiab wprowadza pełny obrót w żurawiach przeładunkowych

Hiab wprowadza opcję pełnego obrotu w żurawiach od 30 do 40 tonometrów. Pełny obrót był wcześniej dostępny tylko w największych żurawiach z palety Hiab, o udźwigu ponad 50 tonometrów.

Pełny obrót zapewnia operatorowi możliwie najlepszy dostęp do ładunku, unikając niepotrzebnych przestojów, a także zapewnia bezpieczniejszą obsługę, bez niezręcznych operacji podnoszenia i konieczności zatrzymywania się w niebezpiecznych momentach. Nasi klienci zgłaszali potrzebę na tę opcję, na którą teraz odpowiadamy poprzez rozszerzenie jej na urządzenia o mniejszym udźwigu w zakresie żurawi ciężkich, mówi Marcel Boxem, Dyrektor Segmentu Żurawi Ciężkich w Hiab.

Zadania podnoszenia podczas robót specjalistycznych, pracy w budownictwie czy transporcie, z udziałem żurawia z ciągłym obrotem wykonywane są szybciej, bezpieczniej i w sposób bardziej inteligentny.

 

Główne zalety pełnego obrotu

  • Czas załadunku zostaje skrócony, co zwiększa wydajność. Dzięki pełnemu obrotowi maszyny operatorzy mogą poruszać żurawiem w razie potrzeby, po pełnym okręgu lub jego części, co umożliwia nieprzerwaną pracę.
  • Bliski i łatwy dostęp z precyzyjnym sterowaniem, niezależnie od miejsca, w którym znajduje się operator. Pełny obrót sprawia, że podnoszenie staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze, ponieważ operatorzy mogą wybrać najlepszą i najkrótszą drogę do ładunku, unikając jednocześnie zbędnych i potencjalnie niebezpiecznych przystanków i wycofywania.
  • Specjalnie przystosowana konstrukcja optymalizuje wydajność. Żurawie HIAB z pełnym obrotem są specjalnie skonstruowane w taki sposób aby osiągnąć dużą precyzję przy długim wysięgu (aplikacje z długim wysięgnikiem) lub większą moc podnoszenia w pobliżu pojazdu (aplikacje z krótkim wysięgnikiem).

 

Aktualnie z opcją pełnego obrotu dostępne są następujące modele: HIAB X-HiPro 358 - przeznaczony do zastosowań z długim wysięgnikiem, z ramieniem pomocniczym lub bez, HIAB X-CLX 398 - specjalnie zaprojektowany do zastosowań z krótkim i średnim wysięgnikiem, dla rynków wschodzących, HIAB X-HiPro 408 - zaprojektowany specjalnie z myślą o zastosowaniach z długim wysięgnikiem, z ramieniem pomocniczym lub bez, oraz HIAB X-HiPro 418 - zaprojektowany specjalnie do zastosowań z krótkim lub średnim wysięgnikiem, dla dojrzałych rynków, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na zabezpieczenia elektroniczne i optymalną wydajność.

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info