×
Aktualności

HMF inwestuje w rozwój zakładu produkcyjnego

Duński producent żurawi samochodowych HMF zwiększa moce produkcyjne i inwestuje znaczne środki w zautomatyzowane procesy produkcyjne, w odpowiedzi na rosnący popyt na międzynarodowym rynku żurawi.

Grupa HMF zainwestowała w nową linię produkcyjną wysięgników przegubowych, która gwarantuje zoptymalizowany przepływ i zapewnia przygotowanie wysięgników przegubowych do produkcji w jednym cyklu roboczym, które następnie wysyłane są bezpośrednio do w pełni zautomatyzowanej lakierni.

Dla nowej linii produkcyjnej firma wprowadza również nowy robot spawalniczy, który wykorzystuje przełomową technologię z adaptacyjnym spawaniem i w pełni automatycznym systemem przenośników.

W tym samym czasie HMF prowadzi akademie spawania - HMF Welding Academy, której celem jest szkolenie młodych metalowców oraz podnoszenie kwalifikacji obecnych pracowników. HMF zainwestował również w sprzęt kontrolny do zabezpieczenia jakości szwów spawalniczych.

W ramach nowej linii produkcyjnej wysięgników przegubowych, firma HMF zainwestowała również w nowe centrum obróbcze zdolne do przenoszenia bardzo dużych elementów.

HMF odczuwa rosnący popyt, szczególnie w zakresie większych żurawi. W związku popyt na wysięgniki pomocnicze zwiększa się wraz ze wzrostem popytu na rury hydrauliczne. W związku z tym HMF zamówił nową, w pełni automatyczną giętarkę do rur hydraulicznych, która ma zapewnić niezbędną wydajność i niezawodność dostaw. W tym samym czasie udźwig testowy dla dużych żurawi został również zwiększony o 50%.

Wraz z rosnącą liczbą zamówień rośnie liczba pracowników. W marcu br. HMF rozpoczęło korzystanie z dwóch nowo wyremontowanych budynków biurowych. Umożliwiło to między innymi zwiększenie zasięgu badań i rozwoju o ponad 25%. W ramach nowych technologii HMF dostrzega ogromne możliwości w zakresie nowych technologii dlatego firma utworzyła specjalny dział ds. oprogramowania i digitalizacji.

Duńska firma HMF, to jeden z wiodących światowych producentów żurawi samochodowych. Posiada sieć dystrybucji w ponad 50 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr