×
Aktualności

Inteligentne suwnice wyruszają w podróż 5G – współpraca Konecranes, Nokia i UKKOVERKOT

Konecranes podpisał trzyletnią umowę o współpracy z operatorem danych Ukkoverkot i Nokią dotyczącą prywatnej sieci telefonii komórkowej LTE wykorzystującej koncepcje 5G oraz globalną platformę automatyki cyfrowej w celach badania i rozwoju produktu.

Dzięki tej zaawansowanej sieci Konecranes ma natychmiastową możliwość wykorzystania przyszłej technologii i rozwoju możliwości 5G. Wierzymy, że większe możliwości komunikacyjne, mniejsze opóźnienia i moc obliczeniowa zapewniana w infrastrukturze sieciowej pozwolą ulepszyć naszą obecną ofertę lub stworzyć coś zupełnie nowego. Nowa technologia sieci mobilnych może doprowadzić do podniesienia poziomu komunikacji między urządzeniami, bezpieczeństwa IoT i uczenia się urządzeń na wyższym poziomie, co przyniesie korzyści portom i oraz operacjom produkcyjnym, powiedział Juha Pankakoski, wiceprezes ds. Technologii w Konecranes.

Prywatny mobilny internet szerokopasmowy, który zostanie zbudowany na terenie Konecranes w Hyvinkää, przyspieszy badania i rozwój produktów w dziedzinie przemysłowego Internetu rzeczy i połączeń szerokopasmowych o krytycznym znaczeniu.

Prywatne sieci szerokopasmowe oferują zupełnie nowy poziom zaawansowanych i niezawodnych rozwiązań łączności bezprzewodowej w różnych segmentach korporacyjnych i branżach. To obszar, w którym Nokia zamierza się rozwijać, powiedział Stephan Litjens, dyrektor generalny ds. Cyfrowej automatyki w firmie Nokia. Nasza technologia pozwala firmie Konecranes znacząco podnieść poziom automatyzacji i analiz poprzez dodanie większej liczby czujników, urządzeń wykonawczych, kamer wideo i innych urządzeń do swojego już wiodącego na świecie rozwiązania.

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info