×
Aktualności

Joystick Ergologic zwiększa ergonomię wózków z przeciwwagą UniCarriers

UniCarriers przeprojektował funkcję sterowania wózkami z przeciwwagą, aby zwiększyć ergonomię ich obsługi. Pierwszym modelem z ergonomicznym joystickiem Ergologic będzie wózek EX, dostępny od maja 2018 roku. Nowy joystick uzupełnia istniejące opcje sterowania hydraulicznego, jak sterowanie opuszkami palców, sterowanie dźwigniami mono i dźwigniami mechanicznymi.

Ergologic został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ergonomii i w przyszłości będzie oferowany wraz z wszystkimi wózkami z serii Counter Balance. Operatorzy będą mogli używać joysticka do obsługi wszystkich funkcji hydraulicznych wózka widłowego przy minimalnym wysiłku.

Joystick Ergologic dostępny był już wcześniej jako standardowe wyposażenie ergonomicznych wózków wysokiego składowania serii TERGO® UniCarriers.

Wielofunkcyjny joystick wyposażony jest we wszystkie funkcje konwencjonalnej dźwigni obsługowej: podnoszenie, opuszczanie, przechylanie i przesuwanie wideł na boki. Dodatkowe funkcje są dostępne na dźwigniach jako przechylanie w poziomie. Ruchy, które użytkownik wykonuje za pomocą joysticka, odzwierciedlają rzeczywiste ruchy wózka widłowego, dzięki czemu obsługa jest bardzo intuicyjna i logiczna.

Konstrukcja Ergologic została zoptymalizowana w oparciu o badania naukowe dotyczące ergonomicznej postawy roboczej, począwszy od neutralnej postawy ciała (NBP - ang. Neutral Body Posture), którą ciało ludzkie przyjmuje naturalnie w mikrograwitacji, przeprowadzone przez NASA za pomocą pierwszej amerykańskiej stacji kosmicznej Skylab. Ergologic umożliwia prace w neutralnej postawie ciała, z ręką, dłonią i palcami pozostającymi w zrelaksowanej pozycji. W rezultacie użytkownicy mogą wykonywać powtarzające się czynności robocze przez dłuższy okres bez zmęczenia. Ergologic łączy kluczowe elementy sterujące w jednej jednostce operacyjnej, wykonywanie wielu funkcji hydraulicznych. Zmniejsza to czas obsługi materiałów, a jednocześnie obniża koszty operacyjne pracodawców.

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr