×
Aktualności

Jungheinrich osiągnął dwucyfrowy wzrost w 2017 roku

Jungheinrich zamknął rok finansowy 2017 znacznym wzrostem wszystkich kluczowych wskaźników. Ten pozytywny trend jest szczególnie napędzany przez nowy biznes wózków na rynku podstawowym w Europie i znaczny wzrost w branży systemów logistycznych.

Hans-Georg Frey, Prezes Zarządu Jungheinrich AG powiedział: Jungheinrich ponownie wywiązał się z obietnicy, spełniając swoją prognozę. Wraz z 16 000 naszych pracowników kontynuujemy nasz silny rozwój i osiągamy nowe poziomy. W rezultacie kluczowe kamienie milowe zostały ponownie osiągnięte na drodze do osiągnięcia docelowego poziomu 4 miliardów euro rocznej sprzedaży netto w 2020 roku.

W 2017 r. Jungheinrich wygrał największy kontrakt na dostawę wózków w historii firmy (ponad 1000 pojazdów wyposażonych w technologię litowo-jonową). Coraz częściej realizowane są projekty automatyzacji magazynów, mające na celu sprostanie wyzwaniom intralogistycznym w obszarze e-commerce. Jungheinrich z powodzeniem pozycjonuje się jako innowacyjny dostawca dostosowanych rozwiązań magazynowych.
Jungheinrich od 2013 roku zanotował wzrost sprzedaż netto o 50 procent. Firma jest obecna w 39 krajach z własną siecią sprzedaży.

Jeśli spodziewany pozytywny trend rynkowy w 2018 roku utrzyma się firma spodziewa się zamówień rzędu 3,75 - 3,85 miliarda euro, sprzedaż netto w wysokości 3,6 - 3,7 miliarda euro i EBIT w wysokości 270 - 280 milionów euro.

 

Wyniki firmy za 2017 rok w skrócie:

  • Sprzedaż netto: +11%, wartość napływu zamówień +11% ilość zamówień w sztukach : +13%;
  • Zysk netto: + 18 procent;
  • Dywidenda: +14 procent;
  • Silny popyt na rynku podstawowym w Europie oraz w segmencie systemów logistycznych.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE