×
Aktualności

Kalmar prezentuje Port 2060 - nową wizję przyszłości przeładunków towarów

Kalmar, część Cargotec, zrewidował wizję Port 2060 i zaprezentował film pokazujący jak zrównoważona przyszłość przeładunków będzie wyglądała w roku 2060. Według nowej wizji, dane fundamentalnie zmienią sposób, w jaki funkcjonuje handel światowy, dzięki czemu będzie bardziej wydajny, bezpieczny i trwały. Ludzie będą żyli w inteligentnych miastach, które będą częścią globalnego ekosystemu, gdzie popyt konsumpcyjny będzie napędzał logistykę i transport.

Uważamy, że w 2060 roku usługi będą bardziej spersonalizowane i efektywne. Przedmioty specjalistyczne, jak np. ulubioną mieszankę kawy, będzie można zamawiać bezpośrednio u lokalnego producenta. Towary będą przesyłane szybko na całym świecie w inteligentnych kontenerach, które będą znały ich zawartość i miejsce dostawy. Wszystko będzie zautomatyzowane i wysoce wydajne, powiedział Frank Kho, Wiceprezes, Badań Rynkowych, Strategii i Rozwoju oraz członek grupy eksperckiej (think tank’a) Port 2060.

Zgodnie z wizją Kalmara, terminale będą w przyszłości kompletnymi ekosystemami logistycznymi, które działają jako globalne punkty wymiany na żądanie. Wszystkie porty zostaną zautomatyzowane i zasilane będą energią odnawialną o zerowej emisji dwutlenku węgla. Konserwacja prewencyjna spowoduje, że wszystko będzie przebiegało płynnie, bez przerw przez cały czas. Duże ilości danych będą wykorzystane do czerpania korzyści z naszego społeczeństwa. Sztuczna inteligencja w połączeniu z ludzkim doświadczeniem i wiedzą pomoże rozwiązywać złożone problemy. Ludzie będą bardziej związani ze sobą niż kiedykolwiek wcześniej, a nowe technologie cyfrowe zostaną zaangażowane w różne formy współpracy, współtworzenia i innowacyjności, co będzie miało pozytywny wpływ na miliony osób na całym świecie.

Inicjatywa Port 2060, pierwotnie została zaprezentowana w 2011 w celu wywołania dyskusji na temat przyszłości przemysłu portowego. Za pomocą serii artykułów, wpisów na blogach i prezentacji Kalmar chce przewidywać wyzwania rozwiązania, które będą istotne dla konteneryzacji w miarą jak zbliżać się będzie ona do swojej setnej rocznicy.

Chcemy w dalszym ciągu kontynuować dyskusję na temat przyszłości przeładunku towarów aktywnie podejmując inicjatywy i poruszać tematy, które mogą pomóc naszym klientom i partnerom przygotować się do przyszłości i przyjąć nowe technologie i innowacje, powiedział Maija Eklöf, wiceprezes Marketing i Komunikacji w Kalmar.

Tym razem chcieliśmy mieć bardziej całościowe spojrzenie na cały łańcuch logistyczny, komentuje Frank Kho. Oryginalna wizja Port 2060 skupiała się głównie na fizycznych wymiarach portu i sprawdzała się bardzo dobrze przez te wszystkie lata. Jednak możliwości, jakie zapewnią digitalizacja danych i oprogramowanie będą miały zasadniczy wpływ na globalny handel i ekosystem logistyczny. Automatyzacja i sztuczna inteligencja, na przykład, pomoże nam stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość przy jednoczesnym stworzeniu możliwości lepszej współpracy i interakcji między ludźmi.

Nowa wizja Port 2060 jest wynikiem otwartej współpracy i kreatywności. Zaprosiliśmy wszystkich pracowników Kalmar i Cargotec do udziału w procesie formułowania pomysłów. Ostateczna wizja została skrystalizowana przez zespół składający się ekspertów z działu badań i rozwoju i rozwoju biznesu Kalmar i Navis. Proces był naprawdę inspirujący, generujący nowe pomysły i sposób myślenia. Dyskusja jest kontynuowana on-line na blogu Port 2060, gdzie będziemy regularnie publikować nowe artykuły, podsumowuje Maija Eklöf

 

Obejrzyj wideo Port 2060:

 

Galeria

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing