×
Aktualności

KONE Care – nowa jakość usług w segmencie wind i schodów ruchomych

KONE, światowy lider w segmencie wind i schodów ruchomych, zaoferował nowe, unikalne podejście do swoich usług serwisowych oraz nową usługę 24/7 Connected Services, która korzysta z platformy IoT (Internet of Things) IBM Watson.

Firma oferuje coraz większą elastyczność w zakresie konserwacji wind, wprowadzając w pełni konfigurowalny portfel usług i zaawansowanych narzędzi, zaprojektowany w sposób umożliwiający zaspokojenie indywidualnych potrzeby różnych klientów (właścicieli budynków i zarządców obiektów). Zamiast gotowego pakietu usług Klienci Kone będą mogli skorzystać z usług dopasowanych do specyficznych wymagań swojej działalności, najemców lub typu budynku.

Z pomocą nowych technologii oraz połączeń, możemy znacznie lepiej zaspokajać zmieniające się potrzeby i oczekiwania naszych klientów w zakresie szybkości, przejrzystości i przewidywalności. Nasze niestandardowe podejście do usług serwisowych został zaprojektowany wspólnie z klientami, dla naszych klientów, aby pomóc im odnosić sukcesy w swojej działalności oraz osiągnąć wartość dodaną w zupełnie nowy sposób. mówi Henrik Ehrnrooth, Prezes i CEO, KONE.

Jako część KONE Care™ firma uruchomiła również usługę 24/7 Connected Services, która wykorzystuje platformę IoT IBM Watson oraz inne zaawansowane technologie, dzięki czemu może zaoferować inteligentne usługi dla wind i schodów ruchomych. Oznacza to zupełnie nową jakość dla klientów Kone – mniejszą ilość przestojów urządzeń, mniej błędów oraz szczegółową informację na temat prac konserwacyjnych. Dla osób korzystających z wind i schodów ruchomych, oznacza to krótszy czas oczekiwania i bardziej spersonalizowane usługi. System umożliwia przesyłanie ogromnych ilości danych z czujników windy, które mają być monitorowane, analizowane i wyświetlane w czasie rzeczywistym, zwiększając wydajność urządzenia, niezawodność i bezpieczeństwo.

Ehrnrooth kontynuuje: To dopiero początek. Dzięki tej platformie będziemy mogli wprowadzać na rynek nowe usługi i innowacje szybciej. Jesteśmy w stanie nie tylko dostosować usługi w oparciu o indywidualne potrzeby naszych klientów, wraz z lepszą przewidywalnością i planowaniem, ale także chcemy wprowadzić sztuczną inteligencję dla naszych usług, która pomoże przewidywać i sugerować rozwiązania potencjalnych problemów.

Jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia prawdziwie inteligentnej platformy serwisowania wind i schodów ruchomych, która wykorzystywać będzie możliwości poznawcze Watson’a i podnieść usługi dźwigowe na nowy poziom.

Uruchomienie usługi 24/7 Connected Services 24/7 nastepuje w rok po podpisaniu przez KONE i IBM wieloletnich umów, w ramach której IBM dostarczy w chmurze technologię Internet of Things (IoT) oraz usługi umożliwiające wprowadzenia innowacji w segmencie wind i schodów ruchomych.

Zarówno nowa oferta usług jak i 24/7 Connected Services były pilotażowane i wprowadzone na wybranych rynkach. W ciągu 2017 i 2018 roku będą dostępne w coraz szerszej sprzedaży. KONE zamierza podłączyć ponad milion wind i schodów ruchomych do chmury w ciągu najbliższych kilku lat.

KONE i IBM połączyły siły wprowadzając czynnik ludzki do technologii, aby zaprezentować inteligentne usługi. Pod adresem http://machineconversations.kone.com/ możesz dowiedzieć się, jak urządzenia komunikują się, przy pomocy ludzkiego głosu, z Chmurą (IoT Cloud). Transmisja odbywa się w czasie rzeczywistym. 

Galeria

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing