×
Aktualności

Konecranes wprowadza Work Zone – system wsparcia bezpieczeństwa dla wózka podnośnikowego

Konecranes Work Zone (Strefa Pracy) to nowy usługa w Smart Connected Lift Trucks. Jest to zestaw usług opartych na lokalizacji, opracowanych w celu poprawy bezpieczeństwa operacji wykonywanych przy pomocy wózków podnośnikowych, szczególnie w warunkach dużego obciążenia oraz intensywnej eksploatacji. Obejmuje różne zastosowania geoogrodzenia. Stanowi to duży krok w branży wózków podnośnikowych i pokazuje przyszłość inteligentnych wózków.

Jako część Work Zone, Konecranes wprowadza geoogrodzenie (ang. geofencing), nowy produkt zwiększający bezpieczeństwo i wydajność, który wykorzystuje technologię GPS do tworzenia wirtualnych „ogrodzeń” wokół obiektów w świecie rzeczywistym. Obszary te można następnie wykorzystać do wywołania alertów zdefiniowanych przez użytkownika, może to być informacja o ograniczeniach wysokości, ograniczeniach prędkości lub innych kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Alerty mogą być wyświetlane na wyświetlaczu operatora lub wysyłane SMS-em lub e-mailem do wybranych odbiorców.

Oprócz zwiększania bezpieczeństwa, Work Zone może również służyć do monitorowania i ograniczenia przestojów. Jest to przyjazne narzędzie, które oferuje użytkownikowi możliwość zarządzania flotą wózków widłowych za pośrednictwem komputera. Zarządzanie i integracja operacji otwiera całkiem nowe możliwości monitorowania i kontrolowania floty wózków podnośnikowych Konecranes.

Konecranes Work Zone jest dostępna dla wszystkich klientów korzystających z Smart Connected Lift Trucks – inteligentnie połączonych wózków widłowych. Dalsze funkcje zwiększające efektywność operacyjną są w trakcie opracowywania i zostaną wdrożone w przyszłych wersjach.

Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE