×
Aktualności

Konferencja UDT: Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego - wybrane zagadnienia

Znaczenie urządzeń transportu bliskiego dla rozwoju gospodarczego jest ogromne, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że w co najmniej równym stopniu niedoceniane. Tymczasem bez dźwigów osobowych nie byłoby wieżowców mieszkalnych i biurowych, bez schodów ruchomych w galeriach handlowych pokonywalibyśmy kolejne piętra pieszo, jak kiedyś w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (choć to tu właśnie obok okazałych schodów zainstalowano pierwszą szklaną windę w Warszawie). Bez żurawi budowa wielu obiektów byłaby po prostu niemożliwa, a bez dźwigów budowlanych każda budowa wymagałaby znacznie większego wysiłku ludzkiego. 

Urządzenia transportu bliskiego są dziś użytkowane tak powszechnie, że sprawy związane z ich bezpieczną eksploatacją nabrały wielkiego znaczenia. Ekspertami w tych sprawach, z racji wykonywanych zadań ustawowych są inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego, którzy swoją wiedzą dzielą się chętnie i często ze wszystkimi zainteresowanymi.

Obecnie zapraszają do Szklarskiej Poręby na konferencję Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego - wybrane zagadnienia, którą w dniach 29-30 września 2017 r. organizuje Oddział UDT w Wałbrzychu.

Eksperci UDT i branży związanej z urządzeniami transportu bliskiego omówią między innymi prowadzenie ocen zgodności dźwigów, stosowane w tych urządzeniach układy hydrauliczne, sprawy związane ze stosowaniem w dźwigach stali nierdzewnej i szkła, czy wymagania norm PN-EN 81-20/50.

Druga część konferencji będzie poświęcona dźwignicom, a w szczególności wykorzystaniu urządzeń transportu bliskiego na placach budów, pracy żurawi samojezdnych i wieżowych z koszem, czy charakterystycznym przyczynom wypadków przy pracy podczas obsługi tych urządzeń. Tę część spotkania uzupełnią zagadnienia stricte techniczne, takie jak wymagania dotyczące spawania elementów w urządzeniach dźwignicowych czy szacowanie stopnia zużycia długo eksploatowanych urządzeń transportu bliskiego.

Pliki do pobrania

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info