×
Aktualności

Linde C-MATIC – autonomiczny wózek do obsługi produkcji

Nowy, autonomiczny wózek Linde C-MATIC to prawdziwy "koń roboczy", którego celem jest dostarczanie części do linii produkcyjnej. Może pracować nieprzerwanie przez 16 godzin, wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje bezpieczeństwa i można go zintegrować z wewnętrznymi procesami przepływu materiałów. Wypuszczenie wózka C-MATIC oznacza wejście Linde Material Handling do sektora AGC (ang. Automated Guided Cart – pojazd autmatycznie sterowany).

Procesy logistyczne w zakładach produkcyjnych zakładają dostarczanie części, przechowywanych w drucianych koszach, do określonych pozycji na linii produkcyjnej. Autonomiczne rozwiązania transportowe mogą znacznie uprościć takie dostawy i odciążyć pracowników. Nowy Linde C-MATIC, przewożący niezbędne małe części, można przywołać do określonej pozycji zwyczajnie przyciskając przycisk.

Zautomatyzowany wózek, sterowany w sposób autonomiczny manewruje przez obszar magazynowy na uprzednio zainstalowanej taśmie magnetycznej. W miejscu odbioru podjeżdża pod oczekujący wózek i "dokuje" za pomocą wysuwanego haka. Linde C-MATIC obsługuje ładunki o wadze do 650 kg i transportuje je do miejsca przeznaczenia z maksymalną prędkością 3 km/h wzdłuż stałej trasy. Taśma magnetyczna może być szybko i łatwo zainstalowana lub wymieniona.

Tryb przemieszczania wózka określają znaczniki RFID, które są umieszczane pod taśmą magnetyczną w indywidualnie ustalanych odległościach. Odpowiednie działania podczas odczytywania znaczników RFID są przypisywane podczas instalacji za pomocą oprogramowania. Pojazd może np. zmniejszać prędkość w miejscach, gdzie piesi przekraczają jego trasę przejazdu. Wbudowany, bezpieczny skaner laserowy o promieniu 3 metrów i kącie skanowania 270 stopni wykrywa ludzi i przeszkody w odpowiednim czasie i, jeśli to konieczne, zatrzymuje pojazd. Ponadto AGC jest wyposażony w przycisk zatrzymania awaryjnego z przodu i akustyczny system ostrzegawczy.

Szczególną zaletą Linde C-MATIC jest jego wytrzymałość. Jedno naładowanie akumulatora umożliwia pracę do 16 godzin. Ładowanie odbywa się za pomocą wbudowanej ładowarki w gnieździe 230 V i może się odbywać poza godzinami pracy, np. w nocy. Baterie żelowe działają w pełni po ośmiu godzinach. Dla firm z systemem 3-zmianowym Linde oferuje opcjonalny system wymiany akumulatorów z zewnętrzną ładowarką.

Wraz z Linde C-MATIC wprowadzamy na rynek rozwiązanie AGC, które jest doskonale dostosowane do tego typu aplikacji, wyjaśnia Tobias Zierhut, wiceprezes ds. Zarządzania produktami w zakresie wózków przemysłowych w Linde Material Handling. Specjalnie zaprojektowane do sekwencyjnego lub ciągłego zasilania linii produkcyjnej, nasi klienci odnoszą korzyści z łatwego użytkowania i maksymalnej niezawodności - również dzięki naszej całodobowej obsłudze serwisowej. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem klientów na automatyczne rozwiązania ukierunkowane na aplikacje, Zierhut obiecuje: Linde C-MATIC to dopiero początek; można oczekiwać dalszego rozwoju produktu.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr