×
Aktualności

Linde wypożycza akumulatory litowo-jonowe

Technologia litowo-jonowa zapewnia wiele korzyści w trakcie zastosowań intralogistycznych, takich jak niższe zużycie energii, duża dostępność urządzeń, łatwa obsługa, etc. Linde Material Handling zaoferował elastyczną koncepcję wypożyczania akumulatorów, która zapewnia klientom bezpieczeństwo, zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym.

Specjaliści ds. logistyki regularnie stają przed wyzwaniem dostosowania flot wózków widłowych i magazynowych do zmieniających się warunków w miejscu pracy. Elastyczne rozwiązania są koniecznością dla wszystkich dynamicznych sektorów gospodarki. Tam najlepiej sprawdzi się koncepcja wypożyczania akumulatorów litowo-jonowych Linde Material Handling.

Niezależnie od tego, czy nasi klienci kupują, dzierżawią czy wynajmują niezbędny sprzęt: w przyszłości będą mogli łatwo wypożyczać akumulatory litowo-jonowe, mówi Jürgen Kupka, wsparcie sprzedaży usług finansowych w Linde. Największa możliwa elastyczność i ekonomiczne bezpieczeństwo w całym okresie użytkowania sprawiają, że korzystanie z tej nowej technologii staje się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Każda umowa najmu poprzedzona jest analizą indywidualnych potrzeb klienta. Cena wynajmu zależy od przewidywanego użytkowania i wymaganej pojemności akumulatora. Operatorzy korzystają z faktu, że inwestycje w akumulatory są oparte na zużyciu energii i są podzielone na miesięczne raty. Jeżeli czas pracy jest większy lub mniejszy niż pierwotnie szacowano, umowa może zostać odpowiednio dostosowana. To ostatnie ma również zastosowanie, jeżeli podstawowe warunki na miejscu zmieniają się w czasie. Jeśli firma potrzebuje na przykład mniejszej lub większej wersji baterii, partner sieci Linde wymienia po prostu oryginalną baterię na inną.

Dużą zaletą koncepcji wynajmu akumulatorów litowo-jonowych jest gwarancja wydajności Linde. Klienci mogą polegać na funkcjonującym systemie magazynowania energii przez cały okres obowiązywania umowy. W ramach umowy najmu, odpowiedni autoryzowany partner sieci Linde zajmuje się konserwacją i serwisem, a także odzyskiem po zakończeniu okresu wynajmu.

Nowsze modele wózków widłowych posiadają opcję wyposażenia w akumulator litowo-jonowy, dodaje Jürgen Kupka. Odwrotnie, wózki widłowe wyposażone w akumulatory litowo-jonowe mogą być w dowolnym momencie przełączone z powrotem na wersję kwasowo-ołowiową, a wypożyczona bateria zwrócona wcześniej. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa inwestycyjnego i pokazuje, jak bardzo jesteśmy przekonani do tej innowacyjnej technologii.

Nowa usługa została wprowadzona na rynek w Niemczech. W kolejnych krajach pojawi się już wkrótce.

Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE