×
Aktualności

MEXT i WEIGH – nowe systemy wpierające Palfinger

PALFINGER wprowadził dwa innowacyjne systemy wspierające. MEXT i WEIGH integrują mechaniczne przedłużenia z systemem ochrony przed przeciążeniem oraz ważą ładunki bezpośrednio na żurawiu. Obie funkcje mogą być łatwo uruchomione przez operatora za pomocą pilota zdalnego sterowania PALcom P7.

 

MEXT monitoruje mechaniczne przedłużenie

MEXT pozwala na monitorowanie jednego lub dwóch mechanicznych przedłużeń za pomocą czujników żurawia oraz zintegrowanie ich z systemem ochrony przed przeciążeniem. Pomimo dużego wysięgu żurawia PALFINGER TEC z maksymalnie dziewięcioma przedłużeniami hydraulicznymi na wysięgniku i sześcioma przedłużeniami hydraulicznymi na wysięgniku pomocniczym , dalsze mechaniczne przedłużenia wysięgnika pomocniczego mogą być niezbędne. Po wybraniu przez operatora, czy używane jest jedno czy dwa przedłużenia mechaniczne, wydajność żurawia jest dostosowywana do maksymalnego udźwigu przedłużenia. Tym samym dodatkowe czujniki zewnętrzne nie są już potrzebne.

 

WEIGH - ważenie ładunków

Opcja WEIGH pozwala operatorowi na zważenie ładunku bezpośrednio za pomocą żurawia, tym samym uzyskując przegląd pozycji, do których mogą go podnieść.
Po zastosowaniu funkcji tarowania obciążenie można podnieść i zważyć. Przy użyciu systemu WAIGH operator wie, do których pozycji może dotrzeć żuraw przed podniesieniem ładunku, co oznacza, że praca żurawia może być jeszcze bardziej wydajna. Ponadto funkcja WEIGH zapewnia lepszy przegląd, umożliwiając przechowywanie danych z ostatnich dziesięciu operacji ważenia.
Nowe systemy MEXT i WEIGH są dostępne dla trzech żurawi ciężkich PK 135.002 TEC 7, PK 165.002 TEC 7 i PK 200002 L SH oraz dla wszystkich pozostałych modeli TEC 7.

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info