×
Aktualności

Mobilna aplikacja diagnostyczna Manitowoc zwiększa czas dostępności żurawi

Firma Manitowoc Cranes wypuściła aplikację na smartfona, która pomoże klientom znacznie szybciej diagnozować problemy techniczne dotyczące ich żurawi. Bezpłatna aplikacja będzie dostępna na urządzeniach z systemem iOS i Android. Umożliwi ona użytkownikom zinterpretowanie numerycznych kodów diagnostycznych wygenerowanych przez pokładowe systemy sterowania. Jest to pierwsza tego rodzaju aplikacja w branży.

Do tej pory kiedy pojawiały się problemy techniczne, klienci Manitowoc nie mieli możliwości interpretowania kodów diagnostycznych, które pojawiałyby się na głównym wyświetlaczu w kabinie żurawia. Na miejsce trzeba było wzywać wyspecjalizowanych techników dysponujących odpowiednimi urządzeniami, co miało znaczny wpływ na wydłużenie czasu przestoju i w konsekwencji na harmonogram projektu. Nowa, ogólnodostępna aplikacja na smartfony, która natychmiast informuje użytkowników o tym, co oznaczają kody, umożliwia bezzwłoczne rozpoczęcie naprawy, zwiększając dostępność urządzeń.

Wkraczamy w nową erę operacji dźwigowych, w której możemy wykorzystać moc urządzeń mobilnych, a Manitowoc chce być liderem, powiedział John Alexander, dyrektor obsługi żurawi terenowych, mobilnego szkolenia i telematyki w Manitowoc. Uzyskując dostęp do bazy danych w chmurze bezpośrednio ze swoich smartfonów, firmy mogą szybko uzyskać cenne informacje diagnostyczne, dzięki którym ich urządzenia są sprawne.

Pierwsza wersja aplikacji będzie zawierała kody diagnostyczne dla wszystkich żurawi marki Grove i Manitowoc, które są wyposażone w system sterowania Manitowoc CCS (ang. Crane Control System) oraz modele terenowe (GMK) z zainstalowanym ECOS 1 lub ECOS 2.

Aplikacja na smartfony jest dostępna bezpłatnie w App Store (Apple) i Google Play (Android). Można ją znaleźć wpisując " Manitowoc Diagnostic Code App."

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr