×
Aktualności

Nagrody dla żurawi Potain Hup oraz Grove TMS firmy Manitowoc

Dwa żurawie firmy Manitowoc wprowadzone na rynek w roku 2017 zdobyły dwie ważne nagrody branżowe. Nagrodzone żurawie to żuraw szybkomontujacy Potain Hup 40-30 oraz żuraw Grove TMS9000-2.

Potain Hup 40-30 otrzymał Złotą Nagrodę w kategorii żurawie w konkursie Leadership in Lifting Equipment and Aerial Platforms (LLEAP). Program ten jest organizowany przez magazyn Lift & Access, a zwycięzców wybiera niezależne jury, stanowiące grupę ekspertów branżowych. Model Hup 40-30 ma udźwig 4 tony i wysięgnik o unikalnej konstrukcji o długości 40 metrów. Żuraw charakteryzuje 16 możliwych konfiguracji, a nowe funkcje urządzenia obejmują zaawansowane oprogramowanie Smart Set Up.

Żuraw samochodowy Grove TMS9000-2 został wymieniony na liście Top 100 w 2017, opracowanej przez magazyn Construction Equipment. Można na niej znaleźć najlepsze urządzenia i technologie dla różnych branż, w tym do robót ziemnych, budowy dróg, podnoszenia, wiercenia, transportu i holowania.

Grove TMS9000-2 to żuraw samochodowy, o udźwigu 100 ton, który jest znacznie lżejszy niż jego poprzednik, co ułatwia dostosowanie do lokalnych przepisów drogowych. Żuraw posiada także dłuższy wysięgnik, o zwiększonej wytrzymałości o 5 % w całym zakresie podnoszenia.

Manitowoc zawdzięcza sukces nowych urządzeń tzw. głosowi klienta, który stanowi część filozofii Manitowoc Way. Strategia firmy zakłada, przyjęcie rekomendacji i sugestii od swoich klientów na wczesnym etapie procesu projektowania żurawi, zapewniając tym samym, że nowe modele i technologie odzwierciedlą prawdziwe potrzeby rynku. Głównym celem, przyświecającym firmie jest pomoc klientom w zwiększeniu ich możliwości operacyjnych i zysków z inwestycji kapitałowych.

Ion Warner, wiceprezes ds. marketingu i relacji inwestorskich w Manitowoc, powiedział, że nagrody są uznaniem za ciężką pracę firmy w ostatnich latach. Wygranie tych dwóch nagród jest mocnym świadectwem pracy, którą wykonujemy i sposobu, w jaki Manitowoc Way odnosi sukcesy, powiedział. Innowacja od dawna jest kluczową wartością w Manitowoc, ale w ramach Manitowoc Way znacznie zwiększyliśmy prędkość operacji. To z czego jesteśmy dumni, to nie tylko to, że żurawie zostały uznane za innowacyjne, ale również to, jak szybko udało nam się wprowadzić je na rynek.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Fuzja w segmencie suwnic na rynku polskim

Fuzja w segmencie suwnic na rynku polskim

Po prawie roku od momentu przejęcia przez Konecranes PLC firmy Terex Material Handling & Port Solutions 2 stycznia br. nastąpiło...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Tractel przejmuje Scanclimber

Tractel przejmuje Scanclimber

Tractel Group, światowy lider w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa podczas pracy na wysokościach, przejmuje fińskiego producenta podestów ruchomych...

Żródło: KHL.com

SWF Krantechnik na targach LogiMAT 2018

SWF Krantechnik na targach LogiMAT 2018

Niemiecki producent techniki dźwignicowej SWF Krantechnik, należący do grupy Konecranes, zaprezentuje elektryczne wciągniki linowe NOVA...

Żródło: SWF Krantechnik