×
Aktualności

Największy 2-osiowy żuraw terenowy TADANO

Tadano GR-1200XL/GR-1100EX jest obecnie największym 2-osiowym żurawiem terenowym w ofercie Tadano. Oferuje on maksymalny udźwig 110 ton i 56-metrowy wysięgnik. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 73,6 metra, a wysięg boczny (promień roboczy) 46,9 metra.

Żuraw GR-1200XL jest zarówno kompaktowy jak i wysoce wydajny. Opracowany został specjalnie dla zastosowania w obszarze energetyki przemysłowej, szczególnie w Ameryce Północnej, gdzie decydujące znaczenie mają takie cechy jak duża zwrotność, wysoka wytrzymałość i wydajność w trudnych warunkach. Model GR-1100EX dedykowany dla pozostałych części świata.

Żuraw GR-1100EX wyposażony został w nowy system Smart Chart, dzięki któremu nominalny obszar obciążenia ma kształt kwadratu, w przeciwieństwie do tradycyjnego – okrągłego, co skutkuje większym udźwigiem w zwiększonym obszarze. Powiększenie naroży ponad podporami, zwiększa promień wysięgu w zależności od stopnia wysunięcia podpór stabilizacyjnych W stosunku do żurawi konwencjonalnych, podpory przedłużono do ich maksymalnej długości zapewniając jednolitą nośność przy kącie obrotu większym niż 360°.

Żuraw wyposażony jest w nowoczesny system monitorowania paliwa Eco-Mode, który redukuje zużycie paliwa podczas pracy oraz tryb Positive control, który zmniejsza zużycie paliwa w stanie gotowości operacyjnej żurawia. Za pomocą systemu telematycznego Hello-Net użytkownicy mogą monitorować wykorzystanie maszyny, historię pracy, lokalizację oraz parametry dotyczące serwisowania urządzenia za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych.

Żuraw GR-1200XL/GR-1100EX pokazany został po raz pierwszy podczas targów CONEXPO-CON/AGG.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info