×
Aktualności

Nowe modele podestów Genie S-80 i S-85 z serii XC

Genie rozszerza serię podestów o dużym udźwigu XC (Xtra Capacity). Nowe modele podestów teleskopowych Genie S-80 XC i S-85 XC będą mogły wykonać więcej rodzajów zadań oraz podniosą cięższe ładunki na placach budów i w zastosowaniach przemysłowych.

Genie S-80 XC i S-85 XC wyposażone zostały w funkcję automatycznego sterowania w obszarze roboczym. Umożliwia ona automatyczne cofnięcie w momencie przekroczenia obszaru operacyjnego, co ułatwia pozycjonowanie i pracę operatora. Ponadto wyposażone są w czujnik obciążenia, który nieustannie sprawdza obciążenie kosza i ogranicza obszar roboczy w taki sposób, aby dopasować go do wykresu obciążenia, a jednocześnie posiada zdolność do kalibracji zerowego obciążenia.

Dodatkowe obciążenie podestu wspiera specjalnie zaprojektowane ramię o zmodyfikowanej konstrukcji cieszące się większą wydajnością, zakresem ruchu oraz kontrolą obszaru pracy, a także mocny wysięgnik pomocniczy, który może obsługiwać podest o udźwigu 454 kilogramów.

Nowe podesty zostały ponadto wyposażone w nowoczesny, łatwy w obsłudze system sterowania ALC600. W porównaniu z poprzednią wersją ALC500 – poprawiono w nim diagnostykę oraz możliwości rozwiązywania problemów. Ustawienia i parametry można teraz modyfikować bezpośrednio na urządzeniu bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Poprawiono również łączność z systemami telemetrycznymi klientów.

Wysokość robocza podestów wynosi 26,38 metra dla modelu S-80 XC i 27,9 metra dla S-85 XC zaś wysięg odpowiednio 20,83 i 22,71 metra. Obie jednostki są wyposażone w silnik Diesla o mocy 55 kW Tier 4F / Stage IIIB. Konstrukcja XC obejmuje również 1,83- lub 2,44- metrowy kosz z trzema punktami wejścia i wahadłową bramką, mogące pomieścić do 3 osób wraz z narzędziami i materiałami niezbędnymi do pracy.

Podest S-85 XC miał swoją europejską premierę podczas targów APEX 2017, które odbyły się w Amsterdamie w pierwszych dniach maja.

Nowe modele Genie S-80 i S-85 dostępne będą na rynkach całego świata począwszy od I kwartału 2018.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing