×
Aktualności

Nowy mobilny żuraw wieżowy Spierings

Nowy żuraw SK487-AT3 City Boy to maszyna o najbardziej kompaktowej konstrukcji z gamy produktów Spierings. Jego wymiary wnoszą zaledwie 2,5 metra szerokości, 13,08 metra całkowitej długości i 4 metry wysokości. Oznacza to, że pojazd jest łatwy w manewrowaniu.

Żuraw posiada trzyczęściową wieżę, która może być rozszerzona do wysokości haka 30,3 metra oraz czteroczęściowy wysięgnik. Może być obsługiwany zarówno z kabiny, jak i z ziemi, dzięki czemu operator zawsze ma optymalną widoczność wykonywanych operacji. 

Żuraw SK487-AT3 City Boy charakteryzują doskonałe parametry techniczne. Maksymalny udźwig wynosi 7 ton do promienia 11,96 metra, a przy maksymalnym promieniu wynoszącym 40 metrów, udźwig na końcu wysięgnika wynosi 1 700 kg. Maksymalny moment obciążenia może być wykorzystany przy pracy na bok oraz do tyłu przy kącie 210 stopni. 

Cztery dostępne wysokości wieży wynoszą: 21, 24, 27 i 30 metrów. Wysięgnik może być wychylony pod kątem 15, 30 lub 45 stopni, przy którym maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 55,45 metra.

Nowa konstrukcja głowicy wieży pozwala uzyskać wysoką charakterystykę podnoszenia z wysuniętym wysięgnikiem w pełnym zakresie 360 stopni. Nowa, opatentowana konstrukcja podpór stabilizacyjnych pozwala na większy rozstaw z podwozia o długości 2,5 metra, o stałych szerokościach 4,5, 5,7 i imponujących 7,25 m – co stanowi wzrost o 950 mm w stosunku do istniejących konstrukcji.

Nowy żuraw jest pojazdem przyszłości – w środowisku miejskim napędzany może być silnikiem hybrydowym (pojazd) lub w pełni elektrycznym.

Prezentacja nowego żurawia SK487-AT3 City Boy:

Galeria

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr