×
Aktualności

Nowy wciągnik Stahl ST – kompaktowy i wytrzymały

Połączenie STAHL Crane Systems z Columbus McKinnon Corporation przyczyniło się do rewizji sprawdzonej serii wciągników łańcuchowych STAHL. Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów LogiMAT firma zaprezentowała wciągnik łańcuchowy z nowej serii ST.

Wciągnik łańcuchowy ST jest jednym z najbardziej kompaktowych i wytrzymałych wciągników na rynku. Powstał na bazie serii T pochodzącej jeszcze z lat 90-tych, która wprowadziła szereg istotnych zmian, jak zastąpienie silnika z przesuwnym wirnikiem na silnik z wirnikiem cylindrycznym z elektromagnetyczną tarczą hamulcową.

Pierwszy model z nowej serii ST to wciągnik łańcuchowy ST 50 o udźwigu od 2 500 do 5 000 kg. W przyszłości seria będzie obejmowała zakres udźwigów od 125 kg do 6 300 kg. Modułowa konstrukcja i zwarta budowa nowych wciągników oznacza, że można je łatwo i szybko zaadoptować do specjalnych lub indywidualnych wymagań klienta. Wciągnik oferuje szerokie spektrum wariantów, jak np. STD – z podwójnym łańcuchem, STB – rozwiązanie BigBag, z krótkim lub super krótkim wózkiem. Jednocześnie wszystkie wersje są zgodne z wytycznymi dyrektywy unijnej RoHS (ang. Restriction of Hazardous Substances) i są wyjątkowo energooszczędne.

Bezpośrednie zawieszenie na opatentowanej prowadnicy łańcucha wykonanej z litego odlewu oznacza, że nowy wciągnik łańcuchowy ST jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku. Obciążenie jest przenoszone dokładnie tam, gdzie występuje.

Bezpieczeństwo eksploatacji nowego wciągnika łańcuchowego ST zwiększone zostało dzięki poprawionemu układowi przekładni. Główną rolę odgrywa sprzęgło, które w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, zostało umieszczone poza przepływem siły podczas hamowania. Hamulec działa bezpośrednio na obciążeniu i jest łatwo dostępny z zewnątrz. W dowolnym momencie można sprawdzić stan klocków hamulcowych przez otwór osiowy. Jeśli system jest nieruchomy, nie ma wpływu na sprzęgło poślizgowe. Ciągłe smarowanie za pomocą częściowo syntetycznego oleju oznacza niskie koszty utrzymania przekładni.

Oprócz zastosowania sprawdzonej technologii nowy wciągnik ST jest również bardzo przyszłościowy. Ze względu na zmieniony układ części mechanicznej w obudowie jest wystarczająco dużo miejsca dla dodatkowego wyposażenia i opcji dodawanych w trakcie modernizacji. W trakcie przygotowania jest również połącznie produktu z najnowocześniejszymi technologiami komunikacji i diagnostyki.

Galeria

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing