×
Aktualności

Nowy WOLFF 6020 clear – żuraw wysięgnikowy na nowe czasy

Żuraw WOLFF 6020 clear zastąpi wprowadzony w 2008 roku WOLFF 6015 clear. Najnowszy przedstawiciel rodziny żurawi clear zawiera modyfikacje techniczne, które zapewniają elastyczność i bezpieczeństwo w zakresie 140 tonometrów. 

W związku z ciągle rosnącymi wymaganiami dotyczącymi żurawi wieżowych i coraz bardziej złożonymi wyzwaniami na placach budowy, WOLFFKRAN zdecydował się na całkowite przebudowę udanego modelu WOLFF 6015. Główne ulepszenia jego następcy – żurawia WOLFF 6020 clear, obejmują większy udźwig na końcu wysięgnika oraz ulepszenia konstrukcyjne wprowadzane w ostatnio wypuszczonych na rynek nowych modelach .

Nowa wersja żurawia będzie dostępna od września br. Obejmować będzie 2 wersje: 6-tonową - WOLFF 6020.6 clear oraz 8-tonową – model WOLFF 6020.8 clear, każda z trzema różnymi opcjami połączenia żurawia wieżowego. Można go podłączyć do wąskiego systemu wieżowego UV 15 (wymiar zewnętrzny 1,5x1,5 m), a także do szerszych wież TFS 20 i UV 20 (o wymiarach: 2x2 m).

Gerd Tiedtke, kierownik ds. Produktów w Wolffkran, powiedział: W porównanego do poprzedniego modelu wersja 6-tonowa może podnieść 2 tony (zamiast 1,5) na końcu wysięgnika przy 60-metrowym promieniu wysięgnika pomocniczego , a udźwig na końcu 8-tonowego modelu wzrósł z 1,5 do 1,8 tony.

Obydwa modele są przeznaczone do pracy z podwójnym olinowaniem. W wersji 6-tonowej nowa wciągarka o mocy 28 kW, typ Hw 628.1 FU, co pozwala na krótsze czasy pracy przy prędkościach częściowych do 108 m/min. W wersji 8-tonowej WOLFFKRAN opiera się na wypróbowanej i sprawdzonej wciągarce o mocy 45 kW - Hw 845 FU.

Zmiana niektórych elementów konstrukcji pozwoliła na zastosowanie do połączeń małych bolców , co oznacza szybszy i łatwiejszy montaż. Płyty przeciwwagi nie są już dostarczane wraz z żurawiem , aby można było użyć już istniejących.
W celu ułatwienia transportu zainstalowano specjalny uchwyt umożliwiający umieszczenie na wysięgniku przeciwwagi do trzech sekcji wysięgnika . W żurawiu zastosowano również więcej elementów galwanizowanych niż w poprzednim modelu, w celu ochrony przed korozją, w tym na balustradach, podestach i osłonach.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info