×
Aktualności

Podest ruchomy Palfingera z funkcją żurawia

PALFINGER zwiększa funkcjonalność podestów ruchomych klasy jumbo NX dodając do nich tryb żurawia. Udźwig 900 kg można wykorzystać w trybie podestu jak i żurawia. Oznacza to mniejszą ilość urządzeń na placu budowy.

Podest ruchomy może być teraz wykorzystywany również do wykonywania mniejszych zadań podnoszenia oraz jako żuraw. Innowacyjne rozwiązanie zaproponowane przez PALFINGER pozwoli zaoszczędzić swój czas i zmniejszyć koszty użytkowników. Po raz pierwszy podest ruchomy - a konkretnie urządzenie klasy Jumbo NX - został wyposażony w praktyczny tryb żurawia. Nowa funkcja umożliwia podnoszenie ładunków o wadze do 900 kg, za pomocą haka żurawia. Wciągarka systemowa ma udźwig do 460 kg, a urządzenia pomiarowe zapobiega przeciążeniu. Dzięki zastosowaniu trybu pracy żurawia urządzenie staje się bardziej elastyczne i wszechstronne.

To oznacza, że podczas wykonywania prostych zadań podnoszenia na budowie, dodatkowe urządzenie, jakim jest żuraw, jest zbędne, mówi Dominic Ulrich, dyrektor techniczny w firmie PALFINGER, wyjaśniając korzyści dla użytkowników. Na przykład, tryb żurawia może być stosowany do podnoszenia narzędzi do miejsca montażu. Innym typowym zastosowaniem trybu żurawia jest transport agregatów klimatyzacyjnych lub anteny przeznaczonych do zainstalowania na dachu budynku. Jednak dla ładunków o masie większej niż jedna tona lub w przypadku wykonywania bardziej złożonych zadań, tryb żurawia nie może zastąpić żurawia przeładunkowego.

 

Prosty w obsłudze

Tryb żurawia, który jest dostępny jako opcja do podestu ruchomego, jest dobrze przemyślany i prosty w obsłudze. Udźwig jest w pełni wykorzystany, nawet gdy podest jest maksymalnie wysunięty.

Podest P 570, może podnosić ładunki w wadze do 900 kg do wysokości 38,3 m. Wciągarka jest umieszczona na platformie pod podestem i automatycznie przesuwa się z położenia transportowego w położenie pracy. Generalnie, w trybie pracy żurawia sterowanie odbywa się za pomocą kabla pomocniczego podłączonego do systemu sterowania podestem. Na życzenie dostępny jest również pilot zdalnego sterowania.
Po uruchomieniu trybu pracy żurawia, podest zamienia się w żuraw. Żuraw jest zgodny z normą EN 13000 dla żurawi samojezdnych. Należy zawsze pamiętać, że podczas pracy w trybie żurawia, zabronione jest wchodzenie do kosza podestu lub przebywanie w koszu.

Urządzenia klasy Jumbo NX charakteryzują się wysoką elastycznością w połączeniu z wyjątkową wydajnością. Specjalna konstrukcja profili oraz zastosowane lekkie materiały do ich produkcji, zapewniają niski ciężar własny konstrukcji. Pozwala to przewozić więcej narzędzi, akcesoriów i materiałów roboczych w pojeździe. Innowacyjny Jumbo NX już otrzymał kilka nagród, m.in. uznany został za Produkt Roku 2015 przez jury Międzynarodowej Nagrody dla Podestów Ruchomych (IAPA).

Galeria

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing