×
Aktualności

Potain z wychylną wysięgnicą – żuraw jakiego jeszcze nie było

Manitowoc wprowadza na rynek nowy żuraw Potain MCH 125 - pierwszy w historii hydrauliczny żuraw wysięgnicowy typu topless.

Prototyp urządzenia zobaczyć można było targach Bauma China 2016 w Szanghaju, pierwsze jednostki zostały przetestowane przez wybranych dealerów w Tajlandii, Australii i Nowej Zelandii przed wprowadzeniem żurawia na kilku międzynarodowych rynkach. Jest to pierwszy model żurawia z wychylną wysięgnicą marki POTAIN, a jego unikalna technologia hydrauliczna ułatwia łatwy montaż i szybszą obsługę.

Dzięki nowatorskiej konstrukcji i nowej technologii żuraw łączy w sobie zalety żurawi z wychylnym wysięgnikiem z serii Potain MCR oraz żurawi wysięgnicowych MCT. Urządzenie cechuje wyjątkowo łatwy montaż i demontaż w zatłoczonych i ciasnych miejscach. Jest idealnym wyborem do pracy w centrach miast lub innych miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Maksymalny udźwig MCH 125 wynosi 8 ton, a maksymalna długość wysięgnika to 50 metrów. Udźwig na końcu wysięgnika wynosi 2 tony, a maksymalna prędkość podnoszenia wciągarki 60 LVF 20 to 100 m/min. Unikalna konstrukcja żurawia ma wiele zalet, w tym szybki montaż i demontaż.

Żuraw wykorzystuje unikalną technologię hydraulicznego podnoszenia wysięgnika Potain VVH, która pozwala na pionowy ruch wysięgnika, co eliminuje konieczność stosowania lin stalowych. Dzięki technologii VVH MCH 125 może podnieść się z poziomu do położenia o kącie nachylenia 87˚ w czasie krótszym niż 2 minuty. Hydraulika jest fabrycznie podłączona, co eliminuje konieczność montażu na miejscu.

Ponadto konstrukcja hydraulicznie podnoszonej wysięgnicy zakłada krótszy promień wysięgnika przeciwwagi oraz bezobsługowy promień w porównaniu z odciągami linowymi, oszczędzając tym samym cenną przestrzeń w miejscu pracy. MCH125 może być zamontowany na istniejących 1,6 lub 2-metrowych wieżach Potain z odcinkami wysięgnika żurawi MCR. Możliwych jest pięć konfiguracji wysięgnika od 30 do 50 metrów z pięciometrowymi modułami.

Żuraw wyposażony jest w jedną z największych na rynku kabin Vision 140. Całe górne wyposażenie żurawia, w tym cały 50 metrowy wysięgnik, można przetransportować na czterech ciężarówkach. Montaż do wysokości 40 metrów można wykonać w mniej niż 6 godzin.

Thibaut Le Besnerais, globalny dyrektor produktu - żurawi wieżowych w Manitowoc, powiedział, że nowy żuraw wzmacnia reputację firmy Potain w zakresie innowacji i postępu w branży żurawi wieżowych. MCH 125 reprezentuje najnowszą konstrukcję żurawia wieżowego i nie przypomina żadnego innego żurawia na rynku, powiedział.

Pierwsze dostawy rozpoczną się w br., przy czym żuraw będzie początkowo dostępny w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Rosji i Ameryce Południowej, ale na razie jeszcze nie w Europie.

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info