×
Aktualności

Rozwiązania Hyster Europe w zakresie recyklingu

Podczas targów IFAT 2018, które odbyły się w Monachium w maju br. Hyster Europe zaprezentował szeroką gamę produktów i specjalnie opracowanych rozwiązań dla branży recyklingu i gospodarki odpadami.

Kiedy mówimy o recyklingu, mówimy o czymś więcej niż tylko o odpadach papierowych lub odpadach komunalnych, powiedziała Kate Pointeau, Brand Manager w Hyster Europe. Jesteśmy także zaangażowani w zaspokajanie potrzeb związanych z różnymi operacjami recyklingu, od papieru i drewna, poprzez metale po odpady chemiczne.

 

Recykling drewna

Nadmiarowe kawałki drewna są często poddawane recyklingowi w celu utworzenia arkuszy płyty OSB czy płyty wiórowej lub są mieszane z masą papierową i przekształcane w laminowane deski podłogowe. Oprócz szerokiej gamy rozwiązań do obsługi gotowych produktów z recyklingu, takich jak uchwyty do szpul, adaptery chwytające i podwójne manipulatory do palet, rozwiązania Hyster wspierają operacje od początku procesu recyklingu.

Obsługa dużych ilości kontenerów z wiórami drewnianymi jest jednym z wyzwań stojących przed zastosowaniem recyklingu drewna. Aby temu sprostać Hyster ReachStackers można wyposażyć w niestandardowe mocowanie przegubów do pojemników, które zapewnia skuteczny sposób opróżniania pojemników. Specjalnie opracowana innowacja pozwala podnosić i przechylać pojemniki o wysokości 20 stóp o 60 stopni wywołując prawidłowy wypływ wiórów drewnianych z pojemnika.

Kolejnym wyzwaniem w branży recyklingu drewna jest pył i zanieczyszczenia, które mogą zatykać chłodnicę wózka i powodować przegrzanie silnika.

Wózek Hyster Cool Truck, przeznaczony do przenoszenia ładunków o masie do 5,5 tony, został zaprojektowany tak, aby pomóc aplikacjom do recyklingu drewna w celu uniknięcia potencjalnych przestojów i wyposażony jest w funkcje zmniejszające pochłanianie brudu i kurzu z podłoża do komory silnika, a także wykorzystuje wentylator nawrotny, aby okresowo wydmuchiwał wszelki zebrany niepożądany pył.

 

Recykling metalu

Ciężkie wózki widłowe Hyster są zaprojektowane pod kątem wytrzymałości i mogą być zintegrowane ze specjalistycznym osprzętem do stabilnej obsługi bloków lub beli złomu w miarę ich przechodzenia do procesu recyklingu.

Po rozdrobnieniu na kawałki odpadki metali zwykle topi się w wysokich temperaturach, dzięki czemu można je wykorzystać jako nowy materiał. Aby wózki widłowe Hsyter wytrzymały wysokie temperatury pieca do topienia, można je wyposażyć w pakiet ochrony cieplnej. Specjalne cechy, takie jak dodatkowa chłodnica oleju, węże odporne na temperaturę, osłona termiczna chroniąca cylinder hydrauliczny lub dodatkowe filtry, pomagają zmniejszyć gromadzenie się kurzu i przedłużyć żywotność.

Specjalny osprzęt, jak obrotowy zacisk widłowy, umożliwia transportowanie gorących stopionych metali do następnego etapu procesu recyklingu, w którym są one ponownie kształtowane i chłodzone. Zwykle przetworzona stal i aluminium są przekształcane w płyty lub arkusze, które również muszą być transportowane. Używanie magnesu to tylko jedno z wielu skutecznych rozwiązań w zakresie obsługi, umożliwiających podniesienie określonej liczby arkuszy przed umieszczeniem ustawionej liczby w innym miejscu, aby skrócić czasy cykli i przyspieszyć operacje.

 

Recykling odpadów chemicznych

Odpady chemiczne, jak skażona woda, baterie, aerozole, klej, farba, kwas, ciekłe chemikalia itp. są często przetwarzane na nowe surowce. Wózki widłowe Hyster obsługują liczne operacje związane z odpadami chemicznymi, wytrzymując trudne warunki na składowisku odpadów.

W celu wsparcia zastosowań związanych z obsługą chemikaliów łatwopalnych wózki Hyster można przekształcić w urządzenia przeciwwybuchowe przeznaczone do pracy w obszarach strefy 1 lub 2, gdzie przetwarzane są odpady chemiczne. Wytrzymałe wózki z silnikiem wysokoprężnym lub elektryczne wózki podnośnikowe można dostosować do systemów wykrywania gazów i innych zabezpieczeń przeciwwybuchowych, aby nadawały się do użytku w potencjalnie wybuchowych środowiskach odpadów chemicznych.

Podobne modyfikacje wspierają również przetwarzanie odpadów będących produktem ubocznym przemysłu farmaceutycznego lub inne zastosowania związane z recyklingiem, w których mogą występować palne proszki lub pyły.

 

Recykling papieru

Standardowe wózki widłowe pracujące w recyklingu papieru mogą być podatne na zatkanie chłodnicy z powodu kurzu. Podobnie jak w branży recyklingu drewna, pakiet Hyster Cool Truck stanowi odpowiedź na to wyzwanie i został niedawno udostępniony dla wózków widłowych Hyster o udźwigu 2-3.5 tony.

Solidny przód wózka podnośnikowego Hyster został również zaprojektowany do użycia z szeroką gamą osprzętu, dzięki czemu można go dostosować do potrzeb aplikacji. Na przykład przy użyciu specjalistycznych zacisków do przenoszenia balotów papierowych po ich wprowadzeniu do procesu recyklingu.

Wózki Hyster wspierają również obsługę produktów papierowych po zakończeniu procesu recyklingu, dzięki szerokiej gamie przystawek do przenoszenia nawet niezgrabnych ładunków, takich jak ciężkie szpule papieru. Ponadto, Hyster Europe oferuje niższe opcje wysokości kabiny w kilku seriach wózków, aby umożliwić efektywne załadowanie tych ładunków z tyłu pojazdu lub kontenera, gdzie ograniczona jest wysokość.

 

Zarządzanie flotą

W celu usprawnienia zarządzania flotą w dużych i ruchliwych miejscach recyklingu i gospodarowania odpadami dowolnego typu, większość wózków Hyster może być wyposażona w technologię telematyczną Hyster Tracker. System ten umożliwia monitorowanie użytkowania pojazdów i wykrywanie uszkodzeń, co pozwala na skrócenie czasu przestojów, zarządzanie konserwacją, a wykonywane operacje zwiększały produktywność.

Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE