×
Aktualności

RUTHMANN świętuje premierę nowej serii podnośników BLUELIFT – typu „pająk”

BLUELIFT SA 31 to nowy podnośnik koszowy firmy RUTHMANN z segmentu 30-metrowych podnośników na podwoziu gąsienicowym o kompaktowych wymiarach z nowo opracowanymi funkcjami. Skonstruowany został jako uniwersalne rozwiązanie do szerokiego zakresu zastosowań w pomieszczeniach i na zewnątrz, np. podczas podcinania drzew, prac przemysłowych oraz do prac w trudnodostępnych obszarach wewnętrznych i zewnętrznych, jak centra handlowe czy sale wystawowe.

BLUELIFT SA 31 cechuje najwyższa wydajność w połączeniu z prawdopodobnie najbardziej kompaktowymi wymiarami na świecie w pozycji podstawowej. Wysokość robocza podestu wynosi do 31 metrów, a maksymalny zasięg 17,3 metra (przy 120 kg).

Szerokość prześwitu wynosi 1 metr, a wysokość - poniżej 2 metrów, dzięki czemu podnośnik z łatwością może przejechać przez każde jednoskrzydłowe drzwi przemysłowe, co jest cechą unikatową na rynku. Krótka długość całkowita, wynosząca jedynie 5,75 metra, zapewnia dużą zwrotność, co ma znaczenie podczas użytkowania w miejscach krętych i trudno dostępnych.

W wersji standardowej BLUELIFT SA 31 oferuje system automatycznego pozycjonowania i asymetryczne typy stabilizacji. Maszyna może być stabilizowana w wąskiej przestrzeni - BLUELIFT SA 31 potrzebuje minimalnej powierzchni stabilizacyjnej wynoszącej zaledwie 3 x 5,99 metra. W zależności od rodzaju stabilizacji i obciążenia kosza, technologia sterowania RUTHMANN udostępnia maksymalne i bezpieczne dane dotyczące wydajności.

Waga netto BLUELIFT SA 31 wynosi zaledwie 4.700 kilogramów, zapewnia dodatkowe korzyści jak niskie naciski na podłoże w trybie jazdy na gumowych gąsienicach, co sprawdzi się zarówno na wrażliwych powierzchniach lub terenach o ograniczonym nacisku, jak i w trudnym terenie. Z drugiej strony, punkt obciążenia podpór stabilizacyjnych lub ciśnienie powierzchniowe pod stabilizatorami zmniejsza się odpowiednio w użyciu operacyjnym. Opracowane dla BLUELIFT SA 31 płytki pod stopy są kolejną gwarancją bezpiecznej pracy przy niskich ciśnieniach podtrzymujących. Niewielka waga umożliwia również transport urządzenia na zwykłej ciężarówce 7,5 tony.

BLUELIFT SA 31 jest napędzany szeregowo za pomocą opatentowanego silnika elektrycznego i-Performing 230 V napędzanego silnym agregatem dieslowskim z automatycznym systemem Start / Stop. Alternatywnie dostępne są inne systemy napędowe - typowy dla BLUELIFT napęd hybrydowy lub akumulator litowy. Podnośniki typu pająk firmy RUTHMANN są w stanie pracować nieprzerwanie od 6 do 8 godzin po jednym naładowaniu akumulatora.

W porównaniu z prostym wysięgnikiem teleskopowym teleskop przegubowy ma większą masę netto, jednak dzięki jego zastosowaniu można uzyskać liczne korzyści związane z transportem i sytuacjami operacyjnymi, jak np. idealny dostęp i pozycjonowanie w ograniczonych lub niedostępnych przestrzeniach.

Podobnie jak inne modele BLUELIFT SA 31 posiada złożone standardowe wyposażenie. Szerokość gumowej ramy gąsienic może być regulowana hydraulicznie. Ponadto, system alarmowy zapewnia przerwanie pracy w sytuacji kiedy podnośnik zostanie przesunięty zbyt ukośnie na zboczu. Gumową platformę gąsienic można przestawiać z podniesionym wysięgnikiem, co jest ważne w trakcie załadunku lub podczas dojazdu do obiektów na pochyłości. Do wyposażenia standardowego należy również łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania Hetronic oraz wiele innych funkcji.

Opcjonalnie, BUELIFT SA 31 może być wyposażony w dodatkowy system bezpieczeństwa (Secondary Guarding System), chroniący operatora przed zakleszczeniem.

Nowy model Bluelift SA 31 został zaprezentowany przez firmę RUTHMANN podczas tegorocznych targów Intermat w Paryżu.


Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE