×
Aktualności

SAF – funkcja półautomatycznego składania żurawi Hiab

Hiab, producent żurawi przeładunkowych wprowadził nową funkcję pół-automatycznego składania żurawia w swoich urządzeniach. SAF (ang. semi-automatic folding) to funkcja półautomatycznego składania i rozkładania żurawia z jednego poziomu sterowania. Nowa funkcja sprawia, że operacje wykonywane żurawiem podczas parkowania pojazdu odbywają się szybciej oraz w łatwy, kontrolowany i bezpieczny dla operatorów sposób.

Bezpieczeństwo, niezawodność, trwałość i łatwość obsługi to główne priorytety Hiaba podczas rozwoju produktu. Półautomatyczne składanie i rozkładanie reprezentuje je wszystkie. Nowa funkcja pozwala operatorowi na rozłożenie i złożenie żurawia przy użyciu tylko jednej dźwigni. Dzięki SAF operatorzy mogą rozłożyć żuraw i przygotować go do pracy wkładając w to mniej wysiłku oraz z mniejszym ryzykiem, nawet w najtrudniejszych warunkach, mówi Hans Ohlsson, dyrektor pionu żurawi średniego zasięgu.

Funkcja SAF jest automatycznie włączona w funkcję sterowania końcówką żurawia CTC (ang. Crane Tip Control). CTC jest dostępna dla wielu żurawi Hiab z systemem sterowania HiPro. CTC pozwala obsługiwać żuraw w pozycji poziomej i pionowej, dzięki czemu operacje są dużo łatwiejsze w porównaniu do indywidualnie wykonywanych operacji każdą funkcją cylindryczną z osobna.

Funkcja SAF jest również dostępna jako o dodatek do żurawi przegubowych z systemem sterowania HiPro (bez CTC) oraz dla systemów sterowania HiDuo HIAB.

Sposób działania funkcji SAF można zobaczyć na poniższym filmie:

Pozostałe aktualności

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

Najwyższe obroty w historii Grupy Liebherr

W 2017 r. Grupa Liebherr osiągnęła najwyższe obroty w historii Grupy, osiągając łączną sprzedaż w wysokości 9 845 mln EUR. W stosunku do...

Żródło: Liebherr