×
Aktualności

SAF – funkcja półautomatycznego składania żurawi Hiab

Hiab, producent żurawi przeładunkowych wprowadził nową funkcję pół-automatycznego składania żurawia w swoich urządzeniach. SAF (ang. semi-automatic folding) to funkcja półautomatycznego składania i rozkładania żurawia z jednego poziomu sterowania. Nowa funkcja sprawia, że operacje wykonywane żurawiem podczas parkowania pojazdu odbywają się szybciej oraz w łatwy, kontrolowany i bezpieczny dla operatorów sposób.

Bezpieczeństwo, niezawodność, trwałość i łatwość obsługi to główne priorytety Hiaba podczas rozwoju produktu. Półautomatyczne składanie i rozkładanie reprezentuje je wszystkie. Nowa funkcja pozwala operatorowi na rozłożenie i złożenie żurawia przy użyciu tylko jednej dźwigni. Dzięki SAF operatorzy mogą rozłożyć żuraw i przygotować go do pracy wkładając w to mniej wysiłku oraz z mniejszym ryzykiem, nawet w najtrudniejszych warunkach, mówi Hans Ohlsson, dyrektor pionu żurawi średniego zasięgu.

Funkcja SAF jest automatycznie włączona w funkcję sterowania końcówką żurawia CTC (ang. Crane Tip Control). CTC jest dostępna dla wielu żurawi Hiab z systemem sterowania HiPro. CTC pozwala obsługiwać żuraw w pozycji poziomej i pionowej, dzięki czemu operacje są dużo łatwiejsze w porównaniu do indywidualnie wykonywanych operacji każdą funkcją cylindryczną z osobna.

Funkcja SAF jest również dostępna jako o dodatek do żurawi przegubowych z systemem sterowania HiPro (bez CTC) oraz dla systemów sterowania HiDuo HIAB.

Sposób działania funkcji SAF można zobaczyć na poniższym filmie:

Pozostałe aktualności

Inauguracja windy bez liny thyssenkrupp MULTI

Inauguracja windy bez liny thyssenkrupp MULTI

Długo oczekiwana koncepcja dźwigów bez liny stała się rzeczywistością - 22 czerwca br. thyssenkrupp uruchomił pierwszą w pełni funkcjonalną...

Żródło: thyssenkrupp Elevator AG

Zeppelin Polska przejmuje część INTRAC Polska

Zeppelin Polska przejmuje część INTRAC Polska

W dniu 26.06.2017r.  grupa Zeppelin rozszerzyła działalność na polskim rynku, poprzez zakup zorganizowanej części firmy INTRAC Sp. z o.o. przez...

Żródło: Zeppelin Polska