×
Aktualności

SENNEBOGEN 633 – nowy model żurawia teleskopowego

Żuraw SENNEBOGEN 633 to nowy model ze sprawdzonej serii żurawi gąsienicowych typu pick&carry z wysięgnikiem teleskopowym o pełnej mocy i o udźwigu wynoszącym 30 ton. Żuraw charakteryzuje nie tylko duży udźwig, ale również niewielka zajmowana przestrzeń podczas pracy, doskonała zwrotność, wysoka precyzja pracy i solidna konstrukcja. 

Nowy SENNEBOGEN 633 wypełnia lukę między żurawiami teleskopowymi SENNEBOGEN 613 i 643. Rozszerza serię żurawi gąsienicowych z wysięgnikiem teleskopowym o kompaktowej budowie przeznaczonych do pracy w środowiskach takich jak budownictwo, energetyka, czy budowa tuneli.

Wysięgnik żurawia SENNEBOGEN 633 składa się z trzech sekcji, które w sposób ciągły wysuwają się i chowają. Jego maksymalna długość wynosi 25,2 metra. Podobnie jak we wszystkich żurawiach z serii, został zaprojektowany jako wysięgnik pełnej mocy, co oznacza, że może być używany przy pełnym obciążeniu w trybie pick & carry i obrócić się o 360 stopni. Jest bardzo wytrzymały i bezobsługowy. Maksymalna wysokość haka wraz zamontowanymi wysięgnikami pomocniczymi o długości 6,5 i 13 metrów wynosi 38 metrów.

Gąsienicowe podwozie umożliwia manewrowanie w trudnych warunkach terenowych. Może pracować przy nachyleniu do 4 stopni, a szerokość hydraulicznie rozsuwanego podwozia można ustawić w jednym z trzech możliwych położeń. Rozmiary transportowe wynoszą: 6,10 metra długości oraz 3 metry szerokości i wysokości. Dzięki temu urządzenie w transporcie nie sprawia kłopotów, a po przywiezieniu na miejsce bardzo szybko osiąga stan gotowości do pracy.

Nowa komfortowa kabina Multicab II może być odchylona o 15 stopni (w standardzie), posiada klimatyzację i pneumatyczny, ogrzewany fotel. Na 17,8-calowym ekranie kierowca w każdej chwili ma podgląd na wciągarkę, tył i prawą stronę maszyny.

Potrzebną długość wysięgnika można płynnie i szybko ustawić za pomocą joysticka, co oszczędza czas i umożliwia wydajną pracę. System sterowania i diagnostyki SENCON oferuje przejrzystą prezentację wszystkich parametrów roboczych i łatwe, intuicyjne sterowanie oraz zdolność do szybkiego przetwarzania komunikatów o błędach.

Żuraw może być wyposażony w wydajny silnik diesla Cummins o mocy 129 kW, spełniający normę oczyszczania spalin Tier 4f lub silnik diesla Cummins o mocy 119 kW, spełniający normę oczyszczania spalin Tier 3a.

Galeria

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing