×
Aktualności

Sense i DLC – nowe funkcje zintegrowanie ze zdalnym sterowaniem firmy Effer

Firma Effer opracowała dwa nowe rozwiązania ułatwiające pracę operatora żurawi przeładunkowych nawet w najbardziej złożonych sytuacjach operacyjnych oraz zapewniających większe bezpieczeństwo. Sense oraz DLC są funkcjami elektronicznego systemu zarządzania Progress 2.0. i są kompatybilne z nowym sterowaniem radiowym Steady.

Funkcja Sense zwiększa wydajność żurawia w czasie rzeczywistym w całkowicie bezpieczny sposób. Dzięki tej funkcji Progress 2.0 oblicza stabilność w każdym punkcie obszaru operacyjnego zgodnie z faktycznym rozstawem podpór stabilizacyjnych i maksymalizuje udźwig wszędzie, również z balastem. Operator może sprawdzić dostosowane schematy obciążeń, aby dokładnie poznać działanie własnego żurawia w każdych warunkach roboczych.

Funkcja DLC (ang. Dynamic Load Chart - dynamiczna tabela obciążeń) oszczędza czas i zapewnia większe bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem pracy na wyświetlaczu pilota sterowania radiowego można zobaczyć rzeczywisty udźwig, w zależności od tego, jak żuraw został ustabilizowany. W rzeczywistości, wykres obciążeń oblicza wydajność żurawia w promieniu roboczym 360° i dla każdego wysunięcia wysięgnika żurawia. Operator od razu wie, ile może podnieść w określonym kierunku i z góry zna potencjał w sąsiednich obszarach.

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info