×
Aktualności

Technologia litowo-jonowa w natarciu: nowy wózek Jungheinrich ETV216i

Firma Jungheinrich wprowadziła na rynek pierwszy na świecie wózek wysokiego składowania z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym ETV216i. Kompaktowa budowa akumulatora oraz zmieniona konstrukcja nowego modelu wózka tworzą całkowicie nowatorskie urządzenie, które zapewnia szereg korzyści dla pracy magazynu i samego operatora.

Użytkownicy nowego ETV 216i mogą korzystać z szeregu zalet, jakie oferuje technologia li -ion. Wysoka wydajność i nadzwyczajna wytrzymałość akumulatora litowo-jonowego gwarantują optymalny przepływ towarów w magazynie. Nawet przy niższym stanie naładowania akumulator li-ion zapewni więcej energii niż kwasowe baterie trakcyjne, a dzięki temu, że jest bezobsługowy operator nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy ani poświęcać dodatkowego czasu na przykład na uzupełnianie wody, co znacznie ułatwia użytkowanie wózka.

ETV216i z wbudowanym akumulatorem li-ion można bardzo szybko doładowywać w trakcie przerw w pracy. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo elastyczne użytkowanie, przez co urządzenie jest praktycznie cały czas gotowe do działania. Doładowując konwencjonalne baterie trakcyjne skracamy ich żywotność. W przypadku technologii li-ion doładowywanie zamiast całkowitego rozładowania i naładowania to wręcz zalecany sposób eksploatacji akumulatorów.

Jungheinrich, zapewnia 5-letnią gwarancję na akumulatory litowo-jonowe.

Oprócz technologii litowo-jonowej wózek ETV 216i cechuje szereg dodatkowych zalet. Pojazd posiada o 23 proc. większą prędkość podnoszenia oraz większy udźwig resztowy, dzięki któremu możliwe jest podnoszenie cięższych ładunków na wyższe wysokości. Wszystko to w połączeniu z bardzo dużą zwrotnością wózka wpływa na wzrost wydajności pracy w magazynie – ETV 216i zwiększa przepływ towarów nawet do 5 proc.

 

Ulepszona ergonomia

Przestronne miejsce pracy operatora z szerszym, regulowanym siedzeniem i większą ilością miejsca na nogi podnoszą komfort pracy, podobnie jak możliwość indywidualnego dostosowania podłokietnika i kierownicy. Dzięki temu operatorzy o różnej budowie ciała mogą w prosty i szybki sposób znaleźć dla siebie idealną pozycję. Ergonomiczną organizację warunków pracy zapewniają również opcje montowania drukarki i innych elementów oraz praktyczne schowki i półki na narzędzia robocze – wszystko to znajduje się w zasięgu ręki kierującego pojazdem.

 

Bezpieczeństwo

W nowym wózku ETV216i poziom bezpieczeństwa podnosi doskonała widoczność. Pole widzenia operatora zwiększyło się m.in. dzięki nowej konstrukcji daszka panoramicznego, który umożliwia bezpieczniejsze pobieranie i odkładanie towarów. Producent pomyślał również o tak ważnej kwestii, jaką jest ochrona ramion i głowy kierującego. Nisko umieszczony stopień umożliwia bezpieczne wejście i wyjście z kabiny.

Technologia li-ion Jungheinrich zostanie zaprezentowana na Polskim Kongresie Logistycznym Logistics 2018 w Poznaniu, w dniach 23-34 maja 2018 r.

 

Zobacz również: Jungheinrich ETV 216i - kompaktowy wózek z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info