×
Aktualności

TEREX zakończył sprzedaż akcji Konecranes PLC

Terex Corporation ogłosił zakończenie sprzedaży 5,15 milionów akcji serii A, stanowiących około 6,5% łącznej liczby akcji Konecranes Plc, po cenie 36,50 EUR za akcję, z 1,7% zniżki na cenę zamknięcia. Całkowite pozostające udziały obejmują zarówno akcje klasy A, jak i klasy B, ale nie obejmują akcji własnych spółki Konecranes.
Datą transakcji będzie 6 września 2017 r., a rozliczenie jej rozliczenie nastąpi 11 września 2017 r.

John L. Garrison, prezes i dyrektor naczelny Terex, powiedział: Podczas dzisiejszej transakcji Terex sprzedał pozostałe akcje Konecranes. Kiedy ogłosiliśmy sprzedaż biznesu MHPS w maju 2016 r., wartość udziałów Konecranes, które miał otrzymać Terex, wynosiła około 456 milionów dolarów. Łącznie firma Terex otrzyma około 773 milionów dolarów za sprzedaż tych akcji, a biorąc pod uwagę całkowitą kwotę otrzymaną przez Terex w związku ze zbyciem MHPS to siega ona około 1,6 miliardów dolarów. Te kwoty stanowią znaczną wartość dla akcjonariuszy Terex, która powstała w wyniku sprzedaży segmentu MHPS w kombinacji Konecranes-MHPS.

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info