×
Aktualności

World of Material Handling 2018 – czyli świat intralogistyki po raz trzeci

Tegoroczny World of Material Handling, odbywającego się co dwa lata pokazu rozwiązań dla intralogistyki, ma miejsce w Mannheim, w Niemczech, w dniach od 4 do 15 czerwca. Impreza gromadzi 170 pojazdów w czterech dużych instalacjach na żywo, pokazy produktów i ogromne areny testowe, ponad 250 pracowników oferujących wiedzę fachową, na ponad 13 000 metrów kwadratowych, odwiedzający z ponad 50 krajów i dwa tuziny wystawców, w tym Linde Material Handling i Dematic. World of Material Handling wykorzystuje wyrafinowane instalacje na żywo demonstrując rozwiązania zgodnie z mottem wydarzenia Simplexity. Sztuka inteligentnych rozwiązań.

Podczas aktualnej, trzeciej edycji można zobaczyć produkty i rozwiązania dotyczące różnych obszarów tematycznych, jak: automatyzacja, cyfryzacja, systemy energetyczne, bezpieczeństwo i intralogistyka.

Oprócz gospodarza- Linde Material Handling, największym wystawcą jest Dematic, wiodący globalny dostawca najnowocześniejszej, zintegrowanej technologii automatyzacji łańcucha dostaw. Ponadto na wystawie reprezentowane są firmy: Continental, Grammer, Blaxtair, Durwen, Kaup, Ravas, Vetter, Actil, Balea, Exide, Fronius, Hoppecke, Meyer & Bolzoni, Midac i Plug Power. Zintegrowane na różnych powierzchniach wystawowych dowodzą, że rozwój branży logistycznej opiera się na współpracy i tworzeniu sieci nie tylko technologii i procesów, ale także ze strony producentów urządzeń intralogistycznych.

Świat intralogistyki prezentowany jest na żywo na czterech ogromnych obszarach wystawowych, wyposażonych we wszystkie urządzenia począwszy od samochodów ciężarowych po kontenery do pakowania robotów i różnych (wysokich) systemów regałowych. Goście obserwują codzienne operacje logistyczne, doświadczając innowacyjnych rozwiązań, produktów i narzędzi programowych z pierwszej ręki, które mogą wykorzystać do zoptymalizowania procesów obsługi towarów i dopasowania ich do przyszłości. Szeroka gama partnerów z różnych sektorów jest zintegrowana z konkretnymi dziedzinami, w tym w pełni zautomatyzowanymi rozwiązaniami, systemami energetycznymi, osprzętem, produkcją opon i wyposażeniem stacji roboczych dla kierowców.

Pierwszy główny obszar tematyczny - Załadunek i rozładunek - obejmuje prezentację typowych ustawień dla towarów przychodzących i wysyłek: Rozładunek ciężarówek i dostawy, załadowanie kontenera zagranicznego, transport towarów z platformy do obszaru magazynowania masowego. Nacisk położony jest na całą gamę innowacji: wąskie wózki paletowe i ładowarki dwupokładowe , wszechstronny elektryczny ciągnik sterujący do ładunków o masie do 1,3 tony, rozwiązanie LED Stripes, optyczne urządzenie ostrzegawcze TruckSpot i aplikacja Truck Call, które może służyć do rozpoczynania zadań transportowych za pomocą urządzenia mobilnego.

Drugi obszar tematyczny to Magazyn. Dotyczy obsługi i przechowywania towarów na różnych wysokościach na wysokich regałach. Wóz kombi Linde porusza się w wąskim przejściu wzdłuż regałów Jest wyposażony w innowacyjny system wspomagania Active Stability Control, który kompensuje nierówne powierzchnie w milisekundach. W innym miejscu przewodnicy objaśniają odwiedzającym, w jaki sposób funkcjonuje osłona:

Każdy, kto ma na sobie odbiornik i kierowca ciężarówki, otrzymuje wizualne i akustyczne ostrzeżenie, zanim zbliżający się wózek widłowy będzie widoczny. Kolejna sekwencja magazynów dotyczy szybkiego przechowywania i wyszukiwania towarów; obejmuje prezentację nowego wózka paletowego z siedzeniem operatora z wysokością podnoszenia do 6,2 metra, wyposażonego w akumulator litowo-jonowy i system wspomagania Linde Load Management. Ten ostatni zapobiega podnoszeniu przez operatora czegoś cięższego niż maksymalne dopuszczalne obciążenie, które w przeciwnym razie mogłoby spowodować uszkodzenie lub obrażenia. Zautomatyzowane wózki Linde-MATIC pokazują, że wszystkie najważniejsze procesy przepływu materiałów można teraz organizować w magazynie z autonomicznym wyposażeniem.

Trzeci główny obszar tematyczny jest szczególnie ważny, ponieważ Linde i jego partner premium - Dematic, wspólnie chwalą się pełną gamą możliwych rozwiązań w zakresie kompletacji: od w pełni zautomatyzowanych lub półautomatycznych systemów po specjalne rozwiązania do ręcznego kompletowania. Roboty kontrolują część obszaru. Ludzie nie mają wstępu. Jest to terytorium rozwiązania AutoStore firmy Dematic - wyjątkowo kompaktowy magazyn i zautomatyzowany system kompletacji towarów do klienta - oraz autonomiczne wózki przemysłowe Linde z robotem.

W czwartym głównym obszarze tematycznym - Produkcja i transport - odwiedzający mogą doświadczyć pełnego środowiska produkcyjnego z odpowiednimi wózkami i maszynami. Prezentuje on procesy w pełni-, półautomatycznie i ręcznie w transporcie towarów, od wstępnego montażu po montaż, pakowanie i wysyłkę. 

Demonstrujemy naszym klientom, w jaki sposób mogą sprostać złożonym wymaganiom dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, mówi Christophe Lautray, dyrektor ds. Sprzedaży i usług w Linde Material Handling.

Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE