×
Aktualności

Wózki MOFFETT serii E uznane za zerową emisję spalin

Hiab zdobył prestiżową nagrodę Archie na dorocznej gali FLTA (Fork Lift Truck Association) za najlepsze w branży podejście do redukcji hałasu związanego z dostawami poza godzinami pracy. Nagroda doceniła korzyści osiągnięte, przez klienta Hiaba - Pets at Home, który przeszedł na flotę wózków widłowych MOFFETT serii E - pierwszych na świecie wózków widłowych z napędem elektrycznym.

Około 80% dostaw tygodniowych w firmie Pets at Home odbywa się po godzinie 20, sprzedawca musiał znaleźć rozwiązanie problemów związanych z hałasem, na które narzekali mieszkańcy okolicy w całej Anglii. Wraz z firmą HIAB - Pets at Home rozpoczęło sześciomiesięczną próbę wózków MOFFETT serii E, ponieważ hałas, na który skarżyli się sąsiedzi, pochodził od wózków widłowych napędzanych silnikiem wysokoprężnym.

Steve Travis, dyrektor generalny ds. Transportu w Pets at Home, opisał wózki MOFFETT Serii E jako totalny przełom, który umożliwił sprzedawcy powrót do planowania swoich dostaw w najbardziej ekonomicznej porze, oszczędzając jednocześnie na paliwie, zmniejszając emisję dwutlenku węgla i nie będąc już uciążliwym dla swoich sąsiadów.

Podczas próby operatorzy donosili, że wózki MOFFETT były tak samo wydajne jak ich odpowiedniki z silnikiem Diesla i było mnóstwo czasu do naładowania, aby sprostać wielopunktowym, całonocnym dostawom.

Barry McGrane, Dyrektor Sprzedaży wózków montowanych na ciężarówkach w Hiab powiedział: Dzięki ścisłej współpracy z naszymi klientami wiemy, że stoją oni w obliczu coraz trudniejszych i bardziej wymagających warunków ładunkowych przy zaostrzonych przepisach dotyczących emisji spalin, których wymaga prawodawstwo, a klienci naszych klientów tego oczekują. Nasza rodzina wózków MOFFETT z serii E montowanych na ciężarówkach podejmuje długą drogę w celu rozwiązania tego problemu.

Galeria

Pozostałe aktualności

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE ZED 25 – nowy podnośnik koszowy

CTE wprowadza na rynek nowy przegubowy podest ruchomy montowanych na ciężarówkach o masie 3,5 tony - CTE ZED 25. CTE ZED 25 to nowy podest...

Żródło: CTE