×
Aktualności

Wózki STILL do obsługi palet

STILL Polska wprowadza na rynek dwa wszechstronne urządzenia techniki magazynowej, pozwalające na wyjątkowo wydajną obsługę palet o masie do dwóch ton. Modele SXH i SXD znajdą zastosowanie w rozładunku oraz wymagających szybkości zadaniach z zakresu transportu poziomego.

SXH 20 to wózek niskiego unoszenia z platformą dla operatora, sprawdzający się doskonale w przewozie towarów na średnich i dalekich dystansach. Ponadprzeciętną wydajność pracy zapewniają parametry takie jak: udźwig na poziomie 2 000 kg, maksymalna prędkość wynosząca 12 km/h oraz dostępność wideł o długości do 2 400 mm, umożliwiających jednoczesny transport dwóch ładunków. SXD 20 to natomiast wszechstronny, kompaktowy pojazd z dwupoziomowymi widłami, pozwalającymi na sztaplowanie dwóch palet w tym samym momencie. Zależnie od ich rozłożenia, może być wykorzystywany zarówno jako klasyczny wózek wysokiego podnoszenia oraz jako urządzenie do transportu poziomego. Jego łączny udźwig wynosi 2 000 kg.

Obydwie maszyny są wyposażone w bezobsługowy silnik trójfazowy o mocy 3 kW i napięciu 24 V, gwarantujący wysoką efektywność przy niskim zużyciu energii oraz długie okresy międzyserwisowe. Dalsze, sięgające 7% oszczędności można uzyskać, uruchamiając sprawdzony w wielu rozwiązaniach STILL system Blue-Q. Bateria o pojemności sięgającej 500 Ah pozwala na wydajne funkcjonowanie w systemie wielozmianowym, a opcjonalna boczna wymiana akumulatora znacząco skraca czas przezbrojenia.

Dodatkowymi atutami wózków są: kompaktowe rozmiary, kształt pojazdu pozbawiony ostrych kątów oraz odporna na przeciążenia stalowa rama, gwarantująca skuteczność pracy w trudnych warunkach. Dzięki swoim cechom, nowe pojazdy w ofercie STILL zapewniają szybką i efektywną obsługę ładunków oraz dużą zwrotność, umożliwiającą wydajne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Sprawdzają się w wąskich korytarzach roboczych oraz na rampach o znacznym nachyleniu.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

CeMAT 2018 – co pokaże STILL?

„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia...

Żródło: STILL Polska, More&More Marketing