×
Aktualności

Żuraw Liebherr 172 EC-B 8 Litronic w nowej odsłonie

Udany żuraw wysięgnicowy Liebherr 172 EC-B 8 Litronic został zmodyfikowany. Wysięgnik żurawia został wydłużony do 62,5 metra, co stanowi o 2,5 m więcej w stosunku do jego poprzednika. Nowy żuraw po raz pierwszy zaprezentowany zostanie podczas targów Intermat 2018, gdzie wystawiona zostanie jednostka na nowym systemie wieżowym 16 EC, wyposażona w wewnętrzną windę dla operatora LiUP.

Żuraw może podnosić 1800 kilogramów przy głowicy wysięgnika na promieniu 62,5 metra. Jego maksymalny udźwig wynosi nadal 8000 kg. Drobniejszy podział wysięgnika na 2,5-metrowe sekcje oznacza, że żuraw można będzie bardziej precyzyjnie dopasować do warunków pracy (w tym do niewygodnych krawędzi budynków).

 

Nowy system wieżowy

Żuraw może być wyposażony w jeden z systemów wieżowych: 16 EC, 16 HC, 17 HC i 21 HC. Maksymalna wysokość haka wolnostojącego żurawia wynosi 71,4 metra.

Kompaktowy system wieżowy 16-EC, to nowy dodatek w portfelu systemów wieżowych Liebherr, dostępny jest w dwóch klasach tonometrycznych. Zakres obejmuje wieże 16 EC 160 i 16 EC 240, przy czym pierwszy parametr to zewnętrzne wymiary, które wynoszą: 1,60m x 1,60m, a druga liczba określa tonometry. Żuraw jest również zbudowany na nowej podstawie krzyżowej 20 EC o zewnętrznych wymiarach 4,50 metra.

 

LiUP - winda dla operatora żurawia wewnątrz wieży

Winda LiUP jest zasilana baterią litowo-jonową z systemem odzyskiwania energii i jest kompatybilna zarówno z wieżą EC jak i wieżą HC. Winda instalowana jest wewnątrz wieży. Szyny windy są skoordynowane z długością sekcji wieżowych, wymagają tylko jednorazowej instalacji, a jako że są zainstalowane po wewnętrznej stronie wieży, nie trzeba ich demontować podczas demontażu i montażu samej wieży. Nowe systemy wieżowe dostępne są z szynami lub bez nich.

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info