×
Aktualności

Żuraw terenowy GR-1100EX Tadano dla branży energetycznej

Podczas targów Conexpo 2017, które odbyły się w marcu w Las Vegas, Tadano po raz pierwszy pokazał nowy żuraw terenowy o udźwigu 110 ton. Międzynarodowa wersja GR-1200XL / GR-1100EX trafiła właśnie na rynek. Jest to największy jak do tej pory dwuosiowy żuraw terenowy.

Żuraw został zaprojektowany przede wszystkim do pracy w branży energetycznej. Urządzenia służące do budowy i konserwacji linii energetycznych pracują w trudnych warunkach, gdzie wymagana jest trwałość, duży udźwigu oraz wyjątkowe zdolności manewrowe. Pod względem wymiarów żuraw GR-1100EX jest bardzo podobny do 90-tonowego modelu GR1000XL, którego również cechuje kompaktowe podwozie, zapewniające swobodne manewrowanie w trudnej przestrzeni, ale oferuje dłuższy wysięg i znacznie większy udźwig.

Nowy Tadano GR-1100EX wyposażony jest w mocny i lekki, o wysokiej wytrzymałości na zginanie, zaokrąglony wysięgnik, wyposażony w pojedynczy cylinder teleskopowy. Żuraw ma wysokość podnoszenia wynoszącą 56,1 metra i promień roboczy wynoszący 44 metry. Dodatkowy wysięg zapewnia wysięgnik pomocniczy, o długości od 10,1 do 17,7 metra, który zwiększa wysokość podnoszenia maksymalnie do 73,6 metra, a promienień do 46,9 metra.

GR-1100EX w standardzie wyposażony jest w nowoczesny system monitorowania zużycia paliwa Tadano; tryb Eco, redukuje zużycie paliwa podczas pracy żurawia, a funkcja Positive control, zmniejsza zużycie paliwa, gdy żuraw jest w stanie czuwania.
System telematyczny HELLO-NET oferuje zaawansowane wsparcie dla klientów, którzy mogą monitorować pracę żurawia, historię pracy, dane o położeniu maszyny oraz informacje dotyczące konserwacji, za pośrednictwem komputerów i urządzeń przenośnych.

Żuraw wyposażony jest w nowy system/ funkcje inteligentnego wykresu obciążenia (ang. Smart Chart System), który optymalizuje rozkład obciążenia w zależności od rzeczywistej pozycji wysięgnika i ramy podwozia.

Galeria

Pozostałe aktualności

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

BHP na żurawiach wieżowych – ostatnie uwagi

O tym jak ważna jest praca operatora żurawia wieżowego i jaki ma wpływ na bezpieczne funkcjonowanie całej budowy nikomu nie trzeba przypominać....

Żródło: redakcja dzwignice.info