×
Aktualności

Aisle Master-OP – nowy wózek do kompletacji zamówień Combilift

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Combilift oficjalnie zaprezentował najnowszy produkt w swoim portfolio. Nowy Aisle Master-OP (AME-OP) to pionierski wózek widłowy z napędem elektrycznym. Model łączy w sobie zalety przegubowego wózka widłowego do wąskich korytarzy i wózka do kompletacji zamówień. Urządzenie zapewni wszechstronność w zastosowaniach magazynowych.

Na rozwój nowego modelu miały znaczny wpływ opinie klientów oraz niedawny gwałtowny rozwój handlu elektronicznego.

Klienci, którzy już używają Aisle Master, wózek oszczędzający miejsce w magazynie, zapytali, czy moglibyśmy przebudować Aisle Master, aby sprostać ich stale rosnącemu zapotrzebowaniu związanemu z kompletowaniem zamówień niestandardowych, powiedział CEO Combilift, Martin McVicar.

 

Wózek AME-OP – odpowiedź Combilift na aktualne potrzeby

W wyniku badan przeprowadzonych w 2019 i 2020 roku powstał model Aisle Master-OP. Główną zaletą tego urządzenia jest przedział operatora. Projekt jest chroniony prawem autorskim na wielu rynkach na całym świecie. Niska wysokość podłogi wynosząca zaledwie 280 mm umożliwia wygodny dostęp do jednego stopnia z obu stron wózka, co przyspiesza konfekcjonowanie. Jest to znacznie wygodniejsze w porównaniu z koniecznością wsiadania i wysiadania operatora z pozycji siedzącej. Wózek AME-OP ma wszystkie kluczowe zalety typowego wózka Aisle Master:

  • możliwość pracy zarówno wewnątrz i na zewnątrz,
  • załadunek i rozładunek,
  • uzupełnianie zapasów w innym czasie podczas zmian, po zakończeniu kompletacji.

Aisle Master-OP jest dostępny w wielu wariantach. Oferuje udźwig od 1500 kg do 2500 kg, wysokość podnoszenia do 12,1 m i możliwość pracy w bardzo wąskich korytarzach o szerokości nawet 1650 mm. Wyposażony jest w opatentowany łańcuchowy układ kierowniczy (patent UE nr 3008008), który pozwala na obracanie wózka o więcej niż 205 °, wbudowany silnik napędowy i zespół przedniej osi napędowej. Wszystkie te cechy umożliwiają pracę w węższych korytarzach.

 

Przyjazne i bezpieczne miejsce pracy operatora wózka widłowego

Przedział operatora wózka AME-OP wyposażony jest w wielofunkcyjny programowalny joystick sterujący pojazdem. Obejmuje on elementy sterujące hydrauliką i trakcją. Regulacja joysticka zapewnia komfortowe i ergonomiczne warunki pracy dla operatorów o różnym wzroście. Podkładka podłogowa z funkcją wykrywania obecności operatora automatycznie włącza hamulec postojowy, gdy operator zejdzie z wózka.

Zanim oficjalnie wprowadzimy nowy model, przeprowadzamy szeroko zakrojone testy terenowe w placówkach klienta. Tak było w przypadku Aisle Master-OP, powiedział Martin McVicar.

AME-OP jest teraz modelem produkcyjnym w Combilift. Obecnie budowane są jednostki dla klientów w Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii.

Aisle Master OP to innowacja w sektorze magazynowania, dodał Martin McVicar. Jeden wózek można wykorzystać do wielu zastosowań: praca w wąskich korytarzach, obsługa regału z wózka, kompletacja zbiorcza i kompletacja zamówień. Zaowocuje dużym popytem dla tego nowego produktu na naszych rynkach krajowych i eksportowych na całym świecie.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG