×
Aktualności

Alimak zmienia markę

Od momentu połączenia firm Alimak i Hek w 2001 r. szwedzki lider światowego rynku i pionier w projektowaniu, opracowywaniu, produkcji i serwisowaniu rozwiązań dostępu pionowego dla sektora przemysłowego i budowlanego działał pod marką Alimak Hek.

Wszystkie linie produktów dla branży budowlanej, przemysłu ogólnego oraz naftowego i gazowego zostaną nazwane i oznaczone jako "Alimak". W związku z tym produkty Hek, reprezentujące platformy transportowe i platformy robocze oraz produkty Heis-Tek, w tym windy trakcyjne do operacji morskich, zostaną przemianowane na "Alimak". Ambicją grupy jest kontynuowanie budowania silnej marki Alimak.

Na markę wpływ miały również kolejne przejęcia: CoxGomyl, Manntech i Avanti pod koniec 2016 r. Spowodowały, że Alimak Group, spółka matka firmy Alimak, podwoiła swoją wielkość i rozszerzyła ofertę produktów, oferując także kompleksowe rozwiązania związane z dostępem do elewacji i systemy wind serwisowych dla wież turbin wiatrowych.

Przejęcie wyżej wymienionych podmiotów doprowadziło do globalnego rebrandingu. Wszystkie biura sprzedaży zostaną przemianowane na Alimak Group, zaś fabryki zachowają nazwę wytwarzanych przez siebie marek.

 

Serwis Alimak

Wszystkie marki Grupy Alimak utworzyły również wspólną połączoną globalną organizację pod nazwą Alimak Service, świadczącą usługi wsparcia produktu i obsługi klienta dla właścicieli i użytkowników wszystkich produktów grupy Alimak. Centra usług serwisowych w 100 krajach i 700 pracowników zapewniają pełną gamę usług, części i usług szkoleniowych.

Dzięki usłudze Alimak Service nasi klienci będą nadal otrzymywać wysokiej jakości części zamienne i usługi marek, których oczekują, ale z dodatkowymi korzyściami wynikającymi z większego zasięgu geograficznego, dodatkowych możliwości i jeszcze bardziej terminowego wsparcia, powiedział Tormod Gunleiksrud, CEO Alimak Group.

Zmiana będzie miała zastosowanie w całym zakresie produktów Alimak i wejdzie w życie stopniowo, począwszy od 1 października 2018 roku.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing