×
Aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje wstrzelić się w ten trend i stać się głównym dostawcą azjatyckich pojazdów na nasz rynek.

Według danych CITA (ang. China Industrial Truck Association) chiński eksport wózków widłowych wzrósł w ujęciu rok do roku o 29 proc. Co trzeci spośród 168 tys. pojazdów, które trafiły z Państwa Środka za granicę, znalazł odbiorcę w Europie – co oznacza, że jesteśmy dla producentów z Azji największym w świecie rynkiem zbytu – o 8 pp. przed USA.

Dynamiczne wzrosty importu wózków z Azji do Unii Europejskiej to w mojej ocenie efekt dwóch grup czynników. Po pierwsze, jakość chińskich maszyn stopniowo rośnie, co pozwala spełniać wysokie standardy ustalone dla pojazdów eksploatowanych w UE. Po drugie, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na niezawodne i ekonomicznie dostępne maszyny transportu wewnętrznego, komentuje Dariusz Górski, Dyrektor Baoli Polska.

Te uwarunkowania sprawiają, że z optymizmem spoglądamy w przyszłość Baoli Polska. Tym bardziej, że dzięki zlokalizowanym w Europie centrom dystrybucyjnym i istniejącej sieci serwisu w naszym kraju jesteśmy w stanie odpowiadać na rosnący popyt i skutecznie prowadzić obsługę posprzedażową naszych wózków, dodaje Dyrektor Baoli Polska. Według szacunków CITA w Europie Wschodniej pojazdy z Chin osiągnęły udział w rynku na poziomie sięgającym niemal 21 proc.

Baoli – Baoli to producent wózków widłowych i sprzętu magazynowego, który działa w ponad 80 krajach na całym świecie. Firma jest częścią KION, lidera na rynku europejskim i drugiego co do wielkości na świecie producenta technologii magazynowej, znanego z takich marek jak Linde, Still i Dematic. Baoli to idealne połączenie inżynierii i technologii dużej grupy o zasięgu globalnym, pragmatyzmu oraz dbałości o koszty tak typowej dla produktów wytworzonych na Dalekim Wschodzie. Firma Baoli jest bezpośrednio obecna w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, dysponując zorganizowaną strukturą obsługującą 40 rynków. Baoli EMEA zajmuje się całościowo sprzedażą i obsługą posprzedażową i ma do swojej dyspozycji ogromny magazyn zlokalizowany we Włoszech, działający zarówno jako centrum dystrybucyjne posiadające na stanie ponad 300 wózków widłowych gotowych do dostawy, jak i obszar części zamiennych o powierzchni ponad 11 tys. mkw. będący jednym z największych w Europie.

Pozostałe aktualności

dzwignice.info ma już 4 lata

dzwignice.info ma już 4 lata

Już od 4 lat jesteśmy obecni na polskim rynku. W tym czasie zdołaliśmy zgromadzić ogromne zasoby informacji branżowych, które przekładają się na...

Żródło: redakcja dzwignice.info

wszystkie aktualności

BLOG