×
Aktualności

Bestsellerowy wózek widłowy Jungheinrich bardziej wydajny

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma Jungheinrich usprawnia wózki akumulatorowe z przeciwwagą, wprowadzając na rynek serię 2 i 3. Hydraulika, bezpieczeństwo i oprogramowanie wózków widłowych zostały kompleksowo zoptymalizowane. Pierwszy pojazd nowej generacji, który zjechał z linii produkcyjnej zakładu Jungheinrich w Moosburgu, przeznaczony jest na rynek międzynarodowy. Przejście produkcji na nową generację wózków odbyło się płynnie, bez przerywania działalności.

Serie 2 i 3 obejmują dwanaście różnych modeli wózków. Dostępne jako modele trzy- lub czterokołowe wózki widłowe mogą podnosić ładunki od 1300 do 2000 kg do wysokości 7000 mm. Przy maksymalnej prędkości do 17 km/h zapewniają wydajną pracę w magazynach i poza nimi.

Dzięki zakończonej już modernizacji firma Jungheinrich zwiększyła wydajność hydrauliczną wózków widłowych nawet o 20%. Prowadzi to do znacznego zwiększenia maksymalnej wydajności obsługi. W przyszłości standardowy wózek widłowy EFG 320 będzie w stanie obsłużyć do pięciu ton więcej na godzinę. Nowa hydraulika zapewnia również znacznie większą wydajność podczas pracy z osprzętem specjalnym, takim jak widły teleskopowe, osprzęt obrotowy lub osprzęt zaciskowy. Jednocześnie zużycie energii na obsługiwaną paletę zostało zmniejszone nawet o 10%.

Dzięki tym nowym ulepszeniom wózki widłowe serii 2 i 3 jeszcze lepiej spełniają potrzeby naszych klientów w zakresie wydajnej i zrównoważonej intralogistyki. Znajduje to potwierdzenie w licznych otrzymanych zamówieniach, mówi Thomas Angstenberger, kierownik produktu ds. wózków z przeciwwagą w Jungheinrich.

 

Większe bezpieczeństwo wózków widłowych z nowym oprogramowaniem

Ponadto dzięki modernizacji firma Jungheinrich zwiększyła bezpieczeństwo eksploatacji swoich wózków z przeciwwagą. Nowe oprogramowanie sterujące stale monitoruje funkcje jazdy, pracy, hydrauliki i kierowania. Skutkuje to większym bezpieczeństwem, mniejszą liczbą wypadków i zwiększoną produktywnością we wszechstronnym spektrum działania wózków. Na lepsze osiągi mają wpływ również opracowane przez firmę Jungheinrich systemy asystujące i standardowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne hamulce postojowe. Dodatkową ochronę przed kolizjami w krytycznych obszarach magazynowych gwarantuje system Jungheinrich zoneCONTROL.

 

Technologia PureEnergy i akumulatory litowo-jonowe dla wózków widłowych

Wózki elektryczne serii 2 i 3 są wyposażone w najnowocześniejsze silniki trójfazowe i energooszczędną koncepcję technologii PureEnergy firmy Jungheinrich. Oba rozwiązania zapewniają wózkom szczególnie wysoką wydajność. Ponadto są dostępne z progresywną technologią litowo-jonową. Akumulatory umożliwiają szybkie i wygodne ładowanie pośrednie, dzięki czemu idealnie nadają się do pracy wielozmianowej.

Żywotność akumulatorów litowo-jonowych jest trzykrotnie wyższa niż w przypadku konwencjonalnych systemów magazynowania energii. Spodziewamy się, że wielu naszych klientów zdecyduje się na naszą technologię litowo-jonową i odpowiednio dostosowaliśmy procesy montażu w Moorsburgu. Akumulatory litowo-jonowe oferują wiele korzyści w codziennej eksploatacji w porównaniu z akumulatorami kwasowo-ołowianymi – na przykład mniej konserwacji, mówi Thomas Angstenberger.

 

Wygodne miejsce pracy operatora wózka

Korzyści oferowanie przez wózki trzy- i czterokołowe dopełnia wysoki poziom komfortu. Zarówno wysokość i nachylenie kolumny kierownicy, jak i przyporządkowanie dźwigni i osi elementów sterujących można indywidualnie regulować, aby zapewnić ergonomiczne miejsce pracy. Dzięki kompaktowej konstrukcji operatorzy mają duże pole widzenia i mogą stale kontrolować swój ładunek.

Główna różnica między serią 2 i 3 polega na konfiguracji kół i układu kierowniczego. Trzykołowe wózki widłowe serii 2 mają podwójne koło z tyłu, które zapewnia im zwrotność. Czterokołowe wózki widłowe serii 3 są wyposażone z mocno odchylaną osią wahadłową, która zapewnia większą stabilność na nierównych powierzchniach i podczas jazdy po wybojach.

Pozostałe aktualności

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

TK Elevator dla SOS Wioski Dziecięce

Firma TK Elevator podpisał nowy 3-letni kontrakt z SOS Wioski Dziecięce w celu zwiększenia szans na zatrudnienie młodzieży bez wsparcia...

Żródło: TK Elevator

wszystkie aktualności

BLOG