×
Aktualności

Brigade Electronics wdraża nowy system do wykrywania kolizji

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Dostawca systemów bezpieczeństwa pojazdów i maszyn użytkowych Brigade Electronics wprowadził nowy inteligentny system wykrywania kolizji Sidescan®Predict, który chroni użytkowników dróg przez redukowanie do minimum martwych stref, ułatwiając kierowcom bezpieczne manewrowanie.

Sidescan®Predict to nowa generacja systemów unikania kolizji. Wspierany przez 
inicjatywę Partnerstwa na rzecz Transferu Wiedzy (Knowledge Transfer Partnership) 
i Uniwersytetu Cambridge, którego celem było opracowanie opłacalnego i niezawodnego systemu wykrywania kolizji, zdolnego do inteligentnego rozróżniania potencjalnych kolizji i ostrzegania kierowców z wystarczającym wyprzedzeniem czasowym pozwalającym na interwencję. System taki określany jest jako predykcyjny.

Będąc w fazie rozwoju i odbywając rygorystyczne testy przez ponad siedem lat, w tym 10 000 godzin badań, Sidescan®Predict przeszedł pierwsze testy w 2020 roku, otrzymując doskonałe opinie kierowców. Kierowcy zauważyli znaczne zmniejszenie ryzyka kolizji zarówno z niechronionymi użytkownikami dróg, jak i obiektami nieruchomymi. 

Wykorzystując sztuczną inteligencję, SideScan®Predict stale gromadzi dane dotyczące wykrywania obiektów, takie jak prędkość i odległość rowerzysty lub innego niechronionego użytkownika drogi od ciężarówki. W system Sidescan®Predict wbudowana jest dodatkowa technologia w celu gromadzenia informacji, takich jak prędkość, kierunek i skręt pojazdu. Dane te zasilają algorytm opracowany przez Brigade do obliczania ryzyka kolizji z rowerzystami i pieszymi znajdującymi się w pobliżu pojazdu. Ponadto system zawsze pozostaje włączony, gdy prędkość pojazdu spadnie poniżej 30 km/h, niezależnie od wybranego kierunkowskazu, a kierowca nie może go wyłączyć. 

SideScan Predict jest przeznaczony do większości sztywnych pojazdów, które uczestniczą w ruchu drogowym, wraz z niechronionymi użytkownikami dróg. System składa się z sześciu czujników, których obszar wykrywania wynosi 2,5 metra, dla porównania standard branżowy wynosi od 1 do 1,5 metra. Cechy te pomagają zmniejszyć ryzyko wypadków śmiertelnych o dodatkowe 84%.  

Zobacz jak działa system Sidescan®Predict: 

 

Funkcje i zalety Sidescan®Predict

 • Sidescan®Predict zawsze jest włączony przy prędkościach poniżej 30 km/h. 
  Co najważniejsze, ochrona przed kolizją jest aktywna z włączonymi kierunkowskazami lub bez nich. To szczególnie ważne, ponieważ wiadomo, że niektórzy kierowcy irytują się fałszywymi ostrzeżeniami i dlatego unikają używania kierunkowskazów, aby system nie uruchamiał ostrzeżeń, potencjalnie narażając na ryzyko kolizji z innymi użytkownikami dróg.
 • Funkcja automatycznej jasności dostosowuje Sidescan®Predict do warunków oświetleniowych w kabinie, dzięki czemu wizualny efekt nie zostaje zagubiony wśród licznych innych świateł.
 • Sidescan®Predict można zamontować w istniejących pojazdach, a oprogramowanie konfiguracyjne (kluczowa, unikatowa cecha produktu) zapewnia, że czujniki są odpowiednio rozmieszczone i prawidłowo zamontowane, co daje dodatkową gwarancję dobrego montażu. 
 • W przypadku nieprawidłowości alarm wizualny w kabinie sygnalizuje, że w systemie nastąpiła awaria.
 • System jest atrakcyjny cenowo. Dostarczany jest w jednym pudełku ze szczegółową instrukcją obsługi (dostępną również online) oraz szkoleniowym wideo.
 • Czas instalacji wynosi około sześciu godzin i integruje się z innymi systemami Brigade w celu zapewnienia kompletnego rozwiązania. Dodatkowe przełączniki prędkości i kierunkowskazów nie są wymagane, co zmniejsza koszty systemu i instalacji.
 • Czujniki nowej generacji mają szersze obszary wykrywania i dzięki temu 
  zmniejszają ryzyko kolizji.

Eryk Biskupski, dyrektor zarządzający Brigade Electronics Polska, o nowym systemie Sidescan®Predict: W przeciwieństwie do istniejących już systemów na rynku, które po prostu rejestrują obecność potencjalnej przeszkody, Sidescan®Predict stale gromadzi dane w pobliżu pojazdu. Zapewnia to operatorom dodatkowe korzyści, znacznie zmniejszając liczbę fałszywych ostrzeżeń i zwiększając zaufanie do pojawiających się alertów. Cieszymy się z nowego systemu Sidescan®Predict, który wzbogaca naszą ofertę systemów bezpieczeństwa dla pojazdów użytkowych. Jesteśmy przekonani, że nowy inteligentny system wykrywania kolizji będzie miał pozytywny wpływ na bezpieczeństwo na drogach i w miejscach pracy, zapobiegając śmiertelnym wypadkom.

Pozostałe aktualności

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po  „krótkiej przerwie”...

Żródło: mtp

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

Holenderska firma HDW, jeden z największych dystrybutorów maszyn Genie w Europie, otworzyła z początkiem grudnia swój oddział w Broniszach pod...

Żródło: HDW

wszystkie aktualności

BLOG