×
Aktualności

Cargotec i SSAB pionierzy „zielonej” stali w branży przeładunkowej

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Cargotec i SSAB porozumiały się, że będą pracować nad wprowadzeniem stali wyprodukowanej bez udziału paliw kopalnych do przemysłu przeładunkowego. Zgodnie z intencją firmy rozpoczną skoordynowany rozwój w kierunku wykorzystania nowej stali SSAB w sprzęcie Cargotec do obsługi ładunków.

Jest to strategiczne partnerstwo z korzyścią dla obu stron i klientów końcowych. Stanowi znaczący kamień milowy w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i oferty produktów wolnych od udziału paliw kopalnych.

Jestem dumny, że torujemy drogę w branży przeładunkowej do stosowania stali  produkowanej bez udziału paliw kopalnych i mamy tę wyjątkową okazję pracy z prekursorem w rozwoju tej  technologii. To ważny krok w kierunku naszej wizji, która zakłada zostanie liderem w zrównoważonym rozwoju przepływu ładunków, mówi Mika Vehviläinen, dyrektor generalny Cargotec.

Cieszymy się, że możemy uznać firmę Cargotec za partnera w zakresie produktów ze stali, których produkcja nie wykorzystuje paliw kopalnych. Ścisła współpraca przy rozwoju łańcucha wartości wolnego od paliw kopalnych oznacza, że ​​przyczyniamy się do wzmocnienia konkurencyjności naszych klientów i zmniejszenia ich śladu węglowego. Razem zapewniamy również najlepsze rozwiązania dla użytkowników końcowych, komentuje Martin Lindqvist, prezes i dyrektor generalny SSAB.

Stal i komponenty stalowe są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do śladu węglowego w zakresie emisji Cargotec w fazie początkowej. Całkowity ślad CO2 obejmuje emisje w fazie początkowej, które stanowią ponad jedną trzecią całkowitych emisji Cargotec: emisje z własnej działalności oraz emisje z fazy użytkowania produktów. Stal produkowana bez udziału paliw kopalnych ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko, a tym samym przyczynia się do tworzenia łańcucha wartości neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Szacuje się, że zapotrzebowanie na stal będzie wzrastać w przyszłości, a zatem zaspokojenie tego zapotrzebowania wymaga opracowania i stosowania alternatywnych stali powstałych przy użyciu paliw niekopalnych.

Pozostałe aktualności

Zdobądź narzędzia do budowy sukcesu

Zdobądź narzędzia do budowy sukcesu

Na przełomie września i października odbędą się dwie uzupełniające się imprezy targowe poświęcone branżom budowlanej - Construction Machinery...

Żródło: Ptak Warsaw Expo

wszystkie aktualności

BLOG