×
Aktualności

ChargePod – mobilny kontener do ładowania elektrycznych wózków widłowych Kalmar

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Kalmar, część firmy Cargotec, wprowadza na rynek kontenerowe stacje ładujące ChargePod dla wózków widłowych z napędem elektrycznym. Rozwiązanie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na opłacalne mobilne rozwiązania do ładowania na zewnątrz i jest idealne dla klientów takich jak tartaki, w których duża część operacji znajduje się na zewnątrz, co oznacza, że przestrzeń jest na wagę złota.

Kalmar ChargePod to kompletna stacja ładująca umieszczona w standardowym 20-stopowym kontenerze, który można postawić w dowolnym miejscu w obszarze pracy wózków. Jednocześnie mogą być ładowane dwa zestawy akumulatorów do wózków widłowych. Kontener jest izolowany, dzięki czemu nadaje się do użytku zarówno w zimnym, jak i gorącym klimacie, z opcjonalnym chłodzeniem AC. ChargePod nadaje się do ładowania akumulatorów stosowanych w lekkich i średnich elektrycznych wózkach widłowych Kalmar.

David Malmström, Business Development Manager w Kalmar Forklift Trucks powiedział: ChargePod eliminuje potrzebę inwestowania w drogie i nieelastyczne konfiguracje stałych stacji ładowania. Ponieważ ChargePod jest umieszczony w kontenerze, można go ustawić prawie wszędzie i łatwo go przenieść. Po postawieniu kontenera operator może łatwo wymienić baterię przy pomocy innego wózka widłowego. ChargePod zapewnia, że eksploatacja sprzętu naszych klientów będzie możliwie najbardziej efektywna pod względem czasu i kosztów.

Pozostałe aktualności

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom to nazwa bezprzewodowego urządzenia „STAY CONNECT” firmy Easy Lift, zamontowanego na platformie. Urządzenie może wykryć, na żądanie...

Żródło: Easy Lift

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

Firma badawcza CEBARYD, opublikowała raport na temat aktualnej sytuacji w segmencie żurawi wieżowych w Polsce w ostatnich latach. W raporcie...

Żródło: CEBARYD

wszystkie aktualności

BLOG