×
Aktualności

Clark wprowadza na rynek serię nowych elektrycznych wózków czterokołowych

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Clark wprowadził na rynek nową gamę elektrycznych czterokołowych wózków widłowych, które są porównywalne ze spalinowymi wózkami widłowymi, nie tylko pod względem mocy, ale również pod względem kosztów. Wózek elektryczny EPXi wykonuje swoje zadania równie niezawodnie, jak porównywalny wózek widłowy z silnikiem wysokoprężnym lub LPG, a koszt zakupu jest również porównywalny z kosztem wózka widłowego IC. Elektryczny wózek widłowy EPXi jest cichą i przyjazną dla środowiska alternatywą dla klientów, którzy zdecydowali się na pojazd elektryczny.

W wielu dziedzinach zastosowań, które kiedyś były uważane za domenę silników spalinowych, dzisiejsze elektryczne wózki widłowe zapewniają co najmniej tak samo wysoką wydajność. Powodem, dla którego wielu operatorów nadal nie decyduje się na pojazdy elektryczne, są często wyższe koszty zakupu. Clark zaprojektował elektryczny wózek widłowy EPX20i-32i, który może również odpowiadać wersji IC pod względem ceny. Pojazd jest wyposażony w odpowiednią solidną technologię wymaganą do ciężkiej obsługi oraz do ergonomicznego i bezpiecznego użytkowania. Drogie gadżety, które są zbędne dla większości aplikacji, zostały wyeliminowane, tworząc tym samym doskonały stosunek jakości do ceny dla właściciela.

 

Niezawodny i wszechstronny

Wózki z przeciwwagą EPX20i-32i są dostępne z udźwigiem od 2,0 do 3,2 tony. Jako pojazdy przyjazne dla środowiska, wszechstronne, zdobywają punkty w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych, tj. wszędzie tam, gdzie kluczowa jest wysoka dostępność, np. w logistyce, inżynierii mechanicznej, przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle chemicznym i tworzyw sztucznych oraz w handlu detalicznym żywnością. Te solidne elektryczne wózki widłowe mają duży prześwit dzięki większym przednim kołom, co jest szczególnie korzystne w przypadku nierównych podłóg, przejść lub ramp.

 

Wysoka wydajność i efektywność

Moc i niezawodność zapewnia silnik trakcyjny 15 kW, wymagający niewielkiej konserwacji. Trójfazowa technologia 48 V zapewnia bardzo dobre przyspieszenie i wysokie prędkości maksymalne. Dzięki przyjaznym dla środowiska i cichym silnikom elektrycznym wózki widłowe idealnie nadają się do użytku w obszarach mieszanych. Trzy niezależne układy hamulcowe - hamulec elektryczny, hamulec operacyjny i postojowy - gwarantują wysokie bezpieczeństwo eksploatacji.

Hamulec elektryczny jest wyposażony w system odzyskiwania. System ten przekazuje energię z hamowania z powrotem do akumulatora za każdym razem, gdy używane są hamulce, zapewniając wydłużenie okresu eksploatacji pojazdu i oszczędność energii.

Dzięki standardowej funkcji rampy, wózkiem można precyzyjnie i bezpiecznie sterować na pochyłościach i rampach załadunkowych. EPXi zdobywa również punkty w konserwacji: prosta diagnostyka pokładowa jest możliwa dzięki kodom błędów. W celu wykonania prac konserwacyjnych można łatwo zdjąć tylną pokrywę, co zapewnia szybki dostęp do wszystkich części konserwacyjnych i zużywających się.

 

Komfort i bezpieczeństwo operatora

Ergonomiczna kabina operatora zapewnia operatorowi intuicyjną koncepcję obsługi z najlepszą widocznością na ładunek i widły. Szerokie i obniżone stopnie oraz poręcz umożliwiają łatwe i bezpieczne wejście. Przestrzeń na stopy jest przestronna, dzięki czemu nawet operator w butach ochronnych o dużym rozmiarze ma sporo miejsca. Dzięki układowi pedałów samochodowych pojazd można obsługiwać intuicyjnie i bezpiecznie. Przechylana kolumna i komfortowy fotel mogą być indywidualnie regulowane. Dzięki podwyższonej pozycji siedzącej i zagnieżdżonym profilom szyn pionowych, gwarantowana jest doskonała widoczność we wszystkich kierunkach. Ergonomiczne dźwignie operacyjne precyzyjnie sterują widłami. Wyświetlacz LCD dostarcza wszystkich niezbędnych informacji w czasie rzeczywistym. Dwa indywidualnie programowalne tryby pracy (żółw i normalny) umożliwiają dostosowanie do odpowiedniej aplikacji. Łatwo dostępne schowki i hamulec postojowy dopełniają wyposażenie kabiny.

 

Wytrzymała konstrukcja

Podobnie jak wszystkie pojazdy Clark, seria wózków EPXi została zaprojektowana zgodnie ze sprawdzoną koncepcją Built to last. Solidna i funkcjonalna konstrukcja z wysokiej jakości komponentami zapewniającymi niezawodne działanie przez cały okres użytkowania wózka widłowego. Począwszy od w pełni spawanej kompaktowej ramy, poprzez stabilną oś skrętną, a skończywszy na solidnej pionowej konstrukcji wspornika wideł.

Wózki Clarks są dostępne z pełnymi elastycznymi lub pneumatycznymi oponami, a standardowe wyposażenie obejmuje dwa chronione reflektory, tylne światła połączone ze światłem hamowania i światła cofania.

Liczne opcje zapewniają dostosowanie do indywidualnych potrzeb, takie jak niebrudzące opony, dźwiękowy alarm cofania, regulacja wideł lub przesuw boczny oraz siedzenie operatora z podłokietnikami i osłonami.

Pozostałe aktualności

BUDMA 2020 - wyższy poziom budownictwa

BUDMA 2020 - wyższy poziom budownictwa

W pierwszym tygodniu lutego 2020 Poznań stanie się międzynarodowym centrum branży budowlanej. Na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury...

Żródło: MPT

wszystkie aktualności

BLOG