×
Aktualności

COMANSA – ujednolicona marka producenta żurawi wieżowych

Po wielu latach używania marki Linden Comansa, hiszpański producent żurawi wieżowych zdecydował się skoncentrować swoje wysiłki na jednej ogólnej marce, wracając do swojej pierwotnej nazwy: COMANSA. Marka będzie używana w całej grupie. Zmiana będzie wprowadzana stopniowo w całym asortymencie produktów oraz w zakładach firmy w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Po przejęciu prestiżowego systemu LINDEN 8000 od szwedzkiej firmy Linden w 1983 roku, zaczęliśmy stosować jego koncepcje techniczne w całej gamie żurawi wieżowych, dzięki czemu nasi klienci mogą korzystać z wielu oczywistych zalet, mówi Alberto Munárriz, dyrektor generalny COMANSA. Połączenie nazw Linden i Comansa w jedną markę było początkowo ważne, ponieważ chcieliśmy otworzyć rynki, dawało nam to uznanie na rynkach, na których Linden był głównym graczem, a korzyści z jego produktów były powszechnie doceniane.

Jednakże firma COMANSA rozwija i udoskonala ten system od 35 lat i jest aktywnie obecna na rynku od ponad 50 lat. To, że nadal jesteśmy punktem odniesienia w branży żurawi wieżowych, nie wynika dzisiaj z nazwy Linden w naszym znaku towarowym, ale raczej dzięki całej pracy, którą wykonaliśmy przez wiele lat, dzięki czemu nasze produkty są znane ze swojej jakości, w rzeczywistości jesteśmy powszechnie znani na rynku jako COMANSA, co oznacza, że zmiana jest bardzo naturalna, podkreśla Munárriz.

Co więcej, sytuacja firmy bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich lat, po tym, jak rozpoczęła działalność w Chinach i rozpoczęła ekspansję komercyjną, która ma na celu wzmocnienie naszej strategii na poziomie grupy dzięki jednemu, jednolitemu wizerunkowi na rynku, mówi Munárriz.

Opuszczenie Linden w nazwie marki nie oznacza, że jest ono zapomniane. Według Munárriza marka i system Linden i wszystko, co się z nimi wiąże, są częścią naszego DNA. Comansa jest wyłącznym producentem żurawi wysięgnicowych, bezodciągowych, co było bez wątpienia jedną z najbardziej niezwykłych cech żurawi Linden. A jeśli istnieje coś, co charakteryzuje żurawie COMANSA, to jest to ich wyjątkowa modułowość, podobnie jak żurawi Linden, dlatego Linden wciąż jest częścią filozofii wszystkich naszych produktów, nawet jeśli nie pojawia się już w naszej marce.

Ta zmiana oznacza, że żurawie wyprodukowane w Pampelonie, wcześniej sprzedawane pod marką Linden Comansa, oraz żurawie produkowane w Hangzhou, w Chinach, rozprowadzane pod nazwą Comansa CM, będą odtąd znane jako COMANSA.

Każdy model żurawia zachowa swoją obecną nazwę, używając liter LC lub CM, aby wskazać zakres produktów, unikając w ten sposób jakichkolwiek nieporozumień na rynku. Nazwa modelu 21LC750 wskazuje zatem, że jest częścią zakresu wcześniej znanego jako Linden Comansa, podczas gdy nazwa modelu 21CM550 wskazuje, że jest częścią dawnego zakresu Comansa CM.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę klientów i dostawców, z którymi współpracujemy, jesteśmy w pełni świadomi, że wdrożenie marki COMANSA we wszystkich produktach i materiałach zajmie trochę czasu, jednak nasi pracownicy są gotowi i chcą pomóc naszym partnerom i współpracownikom w okresie przejściowym, podsumowuje Munárriz.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing